Hra Call of Duty 3 – vlast volá do zbraně již potřetí

Call of Duty 3 - vlast volá do zbraně již potřetí

Vlast volá do zbraně, a to už potřetí! Chystáte se odpovědět s nadšením, pozvednout svůj Sten, M1 Garand či jinou pušku neb samopal a vydat se do válečné vřavy? Call of Duty 3 přináší pár změn, především pak tu, že nebyla určena pro PC hráče, ale konzolové nadšence. Vydavatelem je opět Activision, hrajete za Brity a Američany, zkusíte si hru více hráčů i klasický single player. Misí je tentokrát „jen“ čtrnáct a hra začíná v roce 1944. Ptáte se na další změny?

Video trailer gameplay: Hra Call of Duty 3

Chybí východ, těšte se na Normandii

Rudoarmějci tentokrát v Call of Duty chyběli, zahrát jste si ale mohli za Kanaďany a Poláky, kteří létali už v RAF a nechyběli ani v pozemních akcích. Možnosti tedy nemáte tři, nýbrž čtyři, ale zaměření se jen a pouze na část konfliktu v Normandii je možná trochu škoda – chybí Stalingrad, ale také poušť, nicméně zůstává faktem, že si zavzpomínáte na neohroženého vojína Ryana a budete si opět připadat nejen jako v kině, nýbrž jako přímo v té kruté a krvavé akci…

Jaké postavy na vás čekají? Vojín Nichols v americké části kampaně, ale také Mike Dixon, Leron Huxley a Frank McCullin. Britská kampaň ukáže na osudy seržanta Jamese Doylea, v kanadské čeká vojín Cole a zkušenější Jean-Guy Robichaud, v polské verzi druhé světové války to bude zase major Jachowicz a seržant Kowalski. Australané, Belgičané, Novozélanďané – na ty se už nedostalo, aby nebyla hra až příliš rozkouskovaná, ale vězte, že i tyto národnosti figurují v oficiálním zápisu bitvy o Normandii.

Pestrý program pro zkušené vojáky

Jaké mise na vás čekají? Označit cíl pro nálet, poradit si s tankem, podarovat olovem nepřítele v určité lokaci nebo prostě jen dorazit na místo, kde bude bezpečno. Víte, jak to chodí ve válce, nebo ne? Alespoň tedy z dokumentů, médií a školních lavic. Přijetí od kritiků bylo celkem vstřícné, Metacritic hodnotil hru pro PS3 na 80 bodech a X360 o další dva body výše, Eurogamer například dal 7/10. Relativně dobrý výsledek, který mohl být lepší – ale překonejte ve slávě třeba jedničku, že?

Chci hrát hru Call of Duty 3

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.