Hra God of War – vydejte se do časů mytologických válek

Hra God of War - vydejte se do časů mytologických válek

Oblíbená série se po pár letech vrací, aby dokončila to, co začalo už na jaře 2005. Vývojářské studio SIE Santa Monica Studio se stalo doslova průkopníkem pro PlayStation druhé generace a dnešní trend pokračuje dál a žije si svým životem. Co uvidíme v novém příběhu? Budou to opět hrdinové antických bájí v trochu netradičním kabátě? Čeká vás výprava za dobrodružstvím, kde Kratos, duch Sparty je připraven úplně na vše. Klidně i souboj s Ódinem, pokud to bude zapotřebí! Olympanům už vše vrátil, ale teď přichází sněhová výzva. Skandinávští bohové, kteří se poprvé objevují v lednu 2022. God of War je skvělým počinem hlavně po stránce grafiky!

Video trailer gameplay: Hra God of War

Kratos trochu starší a jako vdovec

Už je mu drahně let a má syna, manželka je už dávno po smrti. God of War vypráví příběh, který je hlavně o vztahu dvou lidí – otce a jeho potomka, snaze staršího, aby neopakoval ten mladší stejné chyby a podobně. Souboj na plné obrátky aneb nepůjde jen o pár kláves, které mačkáte stále dokola. Pokud se dostanete do půtky s nepřítelem, máte k dispozici pestrou škálu tipů a triků, jak zaskočit i toho nejlepšího bojovníka, co se postaví do cesty. Hodit sekeru a rozpoltit lebku nebo mečem udělat z původně funkční končetiny otřesný pahýl, možností je vážně dost a odpovídají plně době antické.

Je to opravdu tvrdý svět, kde nechybí ani krutá příroda – hory, lesy, pláně, ale hlavně bojovníci odkázaní sami na sebe. Osmnáct podporovaných jazyků včetně češtiny, která zdobí tuto herní sérii pro své věrné fanoušky. Faye zemřela, ale život jde dál. Mezi postavami ve hře nechybí Zeus, Árés, ale také Athéna a bůh světla Baldr, jenž pochází ze severské mytologie. A jako bonus je za každým rohem v přírodě nějaká příšera, s níž se musíte popasovat. Hodně štěstí! Mimochodem, zvuková kulisa je naprosto perfektní, autoři si s ním v God of War vyhráli skvělým způsobem.

Podpora ultraširokého formátu jako bonus

Pokud se těšíte na báječnou podívanou, nebudete o nic ochuzeni. Hra, která dostala na Metacritic skvělých 93 bodů, se totiž uplatní i na ultraširokém formátu monitoru, tedy oblíbených 21:9, s nímž je zaručen skvělý obraz. Pestrý obsah je dalším bonusem, na který zde můžete vsadit. Jsou to totiž celé hodiny a hodiny nekončící zábavy! Potkáte se s draky i trpaslíky ve slujích, zažijete plameny i mlhu, prostě a jednoduše sever, jak má být!

Podle hráčů bohužel hra občas padá – a to zkazí celkový dojem. Bohužel toto platí i pro vynikající herní stroje, a i když pravidelně a pečlivě ukládáte, moc vás tento krok nepotěší. Do minimálních požadavků patří nejen Intel I5-2500k, čtyřjádro s 3,3 GHz, ale také 70 GB místa na disku a grafická karta NVIDIA GTX 960 4 GB, což rozhodně není ani v jednom z případů málo.

Chci hrát hru God of War

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.