Klasická akční adventura, na které budou moci fanoušci žánru oči nechat a díky níž si čas najdou i mnozí další. Devil May Cry 5 je hrou z března 2019, za kterou stojí japonská vývojářská společnost Capcom, jíž se už podařilo zaujmout davy třeba svým Resident Evilem. Přímo o tuto hru se postaral hlavně Hideaki Itsuno, k dispozici je single player i hra více hráčů, zahrajete si i na PlayStationu 5. Souboj s démony ještě nikdy nebyl tak žhavý. Vybrat si můžete z tria zajímavých postav a grafika skoro až vezme dech. Tak kdy se pustíme do hraní?

Video trailer gameplay: Hra Devil May Cry 5

Agentura, co bojuje s králem démonů

Některé agentury najímají pracovníky pro fabriky, jiné zase válčí s králem démonů. Devil May Cry je, jak už její název napovídá, spíše z toho druhého soudku. Urizen se totiž rozhodl ovládnout svět a jemu podřízení démoni jsou více než pro – chtějí si totiž urvat svůj podíl na kořisti. A za koho tedy můžeme hrát?

Spoustu novinek, ale také ostřílení lovci démonů jako Dante a Nero, ale také tajemný pan V, jenž je tentokrát třetí doplňkovou postavou, kdyby se vám klasika už přeci jen trochu omrzela. Jistá úloha ve hře Devil May Cry 5 čeká i na děvčata Trish a Lady, ale hlavní roli budou mít tři pánové, jejichž světlé až bělavé vlasy nenechají širokou veřejnost na pochybách, že stojí nepochybně na straně dobra. Mimochodem, záhadný pan V má tři posly, které vám bude půjčovat, a tak s ním nebudete bojovat napřímo. Mluvící pták, puma a obr Nightmare, to je ta trojice, co bude brát dech démonům a dalším protivníkům vašeho gangu. On sám ukrytý v černém kabátu, ze kterého nevidíte skoro nic, tedy až na tetování od hlavy k patě? Tak dobře…

Grafika si zasluhuje velkou chválu

Hra sice neumožní tolik hodin strávených nad příběhem, v tomto směru je relativně krátká, podívejme se ale na grafické zpracování a určitě namístě odpustíme veškerou pohanu. RE Engine je perfektní, textury jsou ostré a efekty dodají šťávu i nočnímu hraní. Nechybí ani pořádná porce humoru, nejvíc vtipů čekejte tradičně od své ústřední trojice, která si dává démony k večeři a okázale to komentuje. Nero je pohyblivější a dává spíše na efekty, Dante poněkud víc přemýšlí – nakonec, po kom také má jméno, že?

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.