Vyšla na samém začátku října, zahrát si ji můžete na několika nejmodernějších platformách. Už se blíží třicáté jubileum, dočkáme se za rok. 29. ročník oblíbené série, která překonala konkurenci v podobě PES a žije si svým vlastním životem už hodně dlouho, se představuje! Tváří nového ročníku hry FIFA bude znovu francouzský kanonýr Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain. Aby také ne, když je podle řady odborníků jedním z nejlepších fotbalistů planety! Připraveno je více než čtyři tisíce originálních animací. Ten skok, co přišel třeba od FIFA 2000, je jasně znát. Každým rokem se navíc hra zlepšuje.

Video trailer gameplay: Hra FIFA 22

Mód kariéry aneb tým od A do Z

Vytvořte si kádr, stadion i dresy podle svých představ. Kariérní mód nabízí budování klubu doslova od píky, na rozdíl od dřívějších ročníků, kdy bylo možné převzít kontrolu jen a pouze nad mužstvem již existujícím. Otevírá se tedy prostor pro fantazii a splnění fotbalových přání pro každého fanouška. Není právě tohle naprosto vzrušující téma? Samozřejmě nechybí multiplayer, možnost zahrát si s přáteli na PS 5, Xboxu, ale i PC a Nintendo. A pozor, na scéně tentokrát bude FIFA 22 ultimate team. Kdo se v něm objeví?

Mostovoj, Dudek, Solskjaer, Di Natale, Robbie Keane nebo Mario Goméz. A legendy jako Fernando Morientes, Cafú a Iker Casillas. Je vám to stále málo? Potom se přidá i Freddie Ljungberg a Tim Cahill, takže si určitě vyberete své favority. A to jsme pořád ukázali jen pár legend, nabídka je mnohem rozsáhlejší. Vítěznou sestavu si proto můžete namíchat, jak jenom libo! A jaké jsou počty? Třicítka lig, co jsou oficiálně licencované. Kromě týmu, co si případně sami vytvoříte, budete mít na výběr i ze sedmi stovek dalších. Připraveno je tak do akce přes 17 tisíc hráčů.

Fanoušci Serie A musí přejít pár změn

Jen škoda, že FIFA 22 nemá licenci třeba pro Juventus a Lazio, ve hře tak uvidíme Piemonte Calcio nebo Latium. Nevadí, snad příště! S podobnou tématikou bojuje i Football Manager, kde neproběhla finální dohoda třeba se slovutným Manchesterem United. Kromě Juve a Lazia je to ještě Atalanta nebo AS Řím, které budou mít jiné jméno. Přečkají tuhle ránu jejich příznivci? Jistě ano, na první pohled je to jen kosmetická záležitost, hlavní je klubové srdce. Licence je licence, peníze jsou peníze. České kluby také nebudou zastoupené kromě Sparty, Slavie a Plzně. A v této formě chybí i řada dalších klubů, za zmínku stojí i africká národní mužstva. V neposlední řadě pak bohužel nepopatříte ani na slavný Nou Camp.

Snad jen škoda, že těch změn od jednadvacítky není zase tolik, aby byla poměrně vysoká cenovka přijatelná pro většinu hráčů. Nové konzole nabízí super grafiku, nabízí se herní režimy, nad nimiž milovníci kulatého nesmyslu přímo zaplesají. Krůpěj potu na tváři vyčerpaného útočníka? Vlající vlasy? Jasně, když si pustíte opakovačku, uvidíte opravdu zajímavé věci, které bychom si ještě před pár lety neodvážili ani představovat. Grafika jde ale neustále kupředu, takže jen tak dál, že?

Zkuste třeba výbušný sprint

Dočkáte se velkolepé akce, FIFA 22 přináší řadu vylepšení pohybu. Výbušný sprint, to je něco, co zdobí hroty, které sázejí hlavně na rychlý pohyb za míčem. Od A do Z si precizně navolíte taktiku a budete mít vše zcela pod kontrolou. A konečně si zahrajete i Konferenční ligu, žhavou to novinku v pohárové Evropě. Brankáři jsou o něco hbitější, míč rotuje zajímavěji, každá přihrávka je jedinečná. Dvaadvacátá FIFA je určená pro všechny sportovní fanoušky od tří let věku, jak ostatně uvádí i oficiální parametry Electronic Arts. Přidáte se tedy k fotbalovým nadšencům celého světa?

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.