Pamatujete ještě první díl z roku 2005? Pak jistě víte, pokud jste fanoušky této dnes již legendární série navazující na slávu Championship Manageru, že evoluce fotbalového světa dostala mnoho barev a chutí. Už podruhé za sebou bez oficiální češtiny, což ale určitě příznivcům FM nemusí tolik vadit. Sports Interactive a SEGA jsou už dlouhá léta pospolu a fotbal je v jejich podání bezesporu stále autentičtější. Více než padesát národů, přes 110 ligových soutěží, ale také dva a půl tisíce klubů a tím to jenom začíná…

Video trailer gameplay: Hra Football Manager 2021

Jenom kvůli novým soupiskám?

Kvůli Covid 19 se muselo vydání trochu oddálit, letos jsme se dočkali až v závěru listopadu. Čeština se objeví snad jen díky přičinění fanouškovské obce, která byla aktivní i krátce po vydání Football Manageru 2020. V jednadvacítce, abychom to řekli sportovní terminologií, čeká přes půl milionu hráčů a členů týmového personálu napříč celou planetou, nechybí samozřejmě ani česká nejvyšší soutěž. Připraveno je přesně 52 zemí, 117 lig a tisíce hráčů, z nichž vybrané znáte velmi důvěrně z televizní obrazovky.

Podívejte se na propracované 3D animace a dozvíte se, kde váš tým doslova a do písmene tlačí bota, lépe řečeno kopačka. Zápasové statistiky jsou zase o něco podrobnější a s nadmíru zkušeným personálem budete mít hned jasno, jak vylepšit svůj tým, ať už je to šestá anglická nebo první italská. Football Manager 2021 je dobrou volbou, která rozhodně není jen updatem minulých sestav na ty letošní, ale přináší opět pár zajímavých vylepšení – i když by klasik řekl, že není už kam postupovat. To ale říkali lidé v éře začátku automobilů také, ne?

Média se do vás mohou pustit…

Football Manager 2021 znamená také možnost slovní přestřelky s novináři, kteří budou věrně simulovat realitu. S médii je někdy těžké pořízení, to samozřejmě – zvláště pokud budete třeba na tiskovkách poněkud odsekávat. Je to zajímavá práce, oslovit hráčské agenty můžete napřímo, podobně jako v realitě. Určeno hráčům od tří let (tedy čistě teoreticky, ano)!
Vedení klubu bude nadšené, když ukážete klubové srdce – vyberte si proto svůj tým jako oblíbený. Ale nezapomeňte si vyladit svou postavu, byť zde nedostanete takovou porci fantazie k mání jako u pradávného Fifa Manageru, kde jste prodávali nejen trička. Kdo prožil cestu Football Manageru až k dnešku, dobře ví, jak dlouhá byla. Běhající kolečka po trávníku už jsou spíše o nostalgii, ale kdo by si na ně nevzpomenul, že?

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.