Pokud máte rádi mytologii dávných časů, budete se s tímto herním titulem rádi ztotožňovat a vyplní dlouhé zimní večery. První díl God of War byl vydán na jaře 2005 a zahrát jste si jej mohli na mnoha legendami opředené herní konzoli PlayStation 2. Hrdinou je Kratos, který střídavě bojuje na straně Áreově a Athénině. Řeč je však stále jen o první éře, která se dočkala dalších pokračování a ve třetím díle se potkáte i s bájnými titány. Pro PlayStation 4 jsme se však dočkali druhé éry God of War a o této hře si dnes povíme více…

Video trailer gameplay: Hra God of War

Vyšla na jaře roku 2018

Tady jde už hlavně o severskou mytologii. Kratos utekl Athéně, Diovi a dalším všemocným řeckým božstvům na vzdálený sever, prožije lásku s Faye a má s ní syna Átrea. Manželka ale umírá, sám Ódin je proti vám a vy se musíte vydat do Midgardu i se svým synkem, kde číhá nebezpečí snad na každém kroku. K mání jsou české titulky, hra je určena pro majitele herních konzolí od osmnácti let výše a očekávat se dá spoustu děsivých soubojů. Neobáváte se budoucnosti? Když si zahrajete God of War, snad i zjistíte, proč mají vikinské báje tolik trudných momentů.

Sony Interactive Entertainment přinesli v kooperaci se Santa Monica Studio propracovaný svět, ve kterém nechybí tradiční zástupci severské mytologie na všechny způsoby, jako například Valkyrie, wulver nebo temný elf. Zatímco první série her byla postavená hlavně na legendách řeckého světa, zde se vydáváme daleko na sever, kam míří i sám hrdina Kratos. Po stránce grafiky se vám bude hra líbit a jestli milujete zimu, dáte jí nejspíš po této stránce jedničku s hvězdičkou. Spoustu monster je pak jen takovým bonusem, protože přírodní scenérie je vskutku parádní. Velký válečník se sekerou, který jako by vypadl z plakátů na nějakou severskou ságu na televizních obrazovkách a jeho zrzavý synek, jenž následuje jediného blízkého člověka, co mu ještě v životě zbyl. Nu není tohle na román?

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.