Druhý díl Hitmana byl vydán dva roky po prvním dílu a nese podtitul Silent Assassin, což je dosti přiléhavé označení. V říjnu 2002 vyšla hra nejen pro PC, ale také pro PlayStation 2 a Xbox, což u premiéry nebylo tak snadné a na konzolích jste si zahráli později. Third person pohled můžete snadno změnit do první osoby, a to není to jediné, v čem vyšla dvojka vstříc přání hráčů.

Agent 47 je opět připraven do akce, můžete svým nepřátelům namíchat smrtící koktejl (doslova) nebo je odstranit za pomocí diskrétních a tichých prostředků aneb jen blázen pálí kolem sebe jako o závod, když je na supertajné misi, že?

Video trailer gameplay: Hra Hitman II: Silent Assassin (2002)

Nájemné zabíjení, o to zde kráčí

Druhý díl Hitmana je opět o nájemných vraždách, které umí tak mistrně a zevrubně popsat jedině Morten Iversen, autor příběhu jedničky a dalších pokračování. 47 by už chtěla žít jako zahradník, ale nebude mít takovou možnost ani omylem, protože zájmy různých tajných služeb chtějí jeho osobní budoucnost vidět jinak. Ani příklad Elimia Vittoria, duchovního, nedokáže 47 přesvědčit, aby se vzdala svého života – ale to už hodně odbočujeme, příběh bude napínavý a jistě nechceme prozradit celou zápletku hned.

Na Metacritic byl druhý díl přijat o něco lépe, než ten první – 87/100 získala PC verze, ta pro PlayStation byla hodnocena o něco hůře a získala 85 bodů. Za necelých sedm let se prodalo 3,7 milionu kopií hry, tolik řeč čísel, která jistě hodně napoví fanouškům žánru. Zkrátka proto, že Hitman je svým způsobem pro fajnšmekry, nejde o klasickou střílečku s neomezenou municí, ale spíš o pořádné šachy s pistolí na tlumič, škrtidlem a neustálým krčením se, aby nebyl vidět snad ani vlastní stín.

IO Interactive znovu přišli s příběhem, jenž se dočkal v roce 2007 i filmové adaptace. Drtivá většina toho, co máte na práci ve druhém dílu, je už zcela jasná z názvu – prakticky každá mise znamená smrt cíle, kterého vám zvolili v ICA, International Contract Agency, kde je jasné, na koho se odkazuje.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.