Pokud je lov vysoké vaším životním koníčkem, nemůžete zůstávat stranou a tvářit se, že tato hra neexistuje. Právě naopak, je nejvyšší čas ji vyzkoušet a porovnat s realitou. Ani tehdy, když jste nedostali myslivecké oprávnění, nemusíte přijít zkrátka. Vývojářské studio Neopica vydalo na začátku léta 2017 nový titul, se kterým se podíváte do světa kulovnic a paroží trochu zblízka. Čeká tu sedmatřicet živočišných druhů, realismus je dotažen téměř k dokonalosti a podíváte se do různých destinací napříč naší krásnou planetou.

Colorado a jeho skaliska, Francie, Alberta a Texas, ale třeba také zamlžené Skotsko. Dualshock 4 vibrace zajistí naprosto realistický zážitek nejen při střelbě.

Video trailer gameplay: Hra Hunting Simulator 1

Otevřené pláně a nádherná příroda

Čím přesně je Hunting Simulator 1? Místem, kde si užijete přírodu a všechno kolem ní, dubové lesy Francie nebo hory v Coloradu, zasněžené pláně Aljašky, to vše si budete moci užít zcela naplno. Predátoři, lovci, ale také Unreal Engine 4, s nímž budou působit zvířata přímo dokonale. Skotská Vysočina a špetka Alp, tomu nelze uniknout. Sedmnáct zbraní je připraveno k lovu a nechybí ani ty, co se bez nějaké podpory střelného prachu vyloženě obejdou. Ale v arzenálu je samozřejmě připravena i Winchesterovka, klasika pro Divoký západ. Vábnička? Samozřejmě, nejde jen o zbraně, musíte umět zvěř vhodně nadehnat, být jí v patách a vědět, kudy se pohybuje. Odměnou je pak trofej, kterou všichni kolem závidí. Ale zadarmo to vážně není!

Celkem dvanáct míst, kde můžete neomezeně lovit a zkusit své štěstí začátečníka nebo už použít dovednosti, co jste nasbírali během předchozího hraní. Samozřejmě, je tu i příběh a celkem 111 různých misí, ve kterých můžete excelovat. Někdy půjde o hodně vzácný úlovek, takže se musíte snažit. Výstřel je ve finále až třešničkou na dortu, což jistě každý myslivec dobře ví. Důležité je zůstat nepozorován a vědět, co udělat v další minutě. Rozhodují totiž opravdové maličkosti, toho si musíte být v lese vědomi!

Výhodou jsou nízké systémové požadavky

Tuhle hru si můžete zahrát i na strojích, které nejsou vysloveně herní. Minimem je Intel Core i3-2100, 2 GB RAM a GeForce FTX 460, což jsou parametry, které by někteří jízliví jazykové označili spíše jako prehistorické. K tomu 12 GB volného místa na disku, což opravdu není nijak mnoho. Jde o otevřený svět, který je naprosto realistický i pro ty, kteří se pohybují v přírodě dnes a denně. Husa, liška, králík, ale také široká rodina divoké zvěře. V Hunting Simulatoru 1 na vás čeká spoustu zábavy. A milým bonusem je, že naprosto realisticky nejsou vykreslena jen zvířata, ale také zeleň, která vás bude obklopovat. Pozor snad jen na to, abyste byli proti větru, jinak se v akci něco zvrtne a nedočkáte se úspěchu. Přesně tak jako lovci, kteří jsou profesionálové a občas se jim zkrátka něco moc nepodaří.

Medvěd hnědý jako nejcennější trofej? Ano, a navíc je možné sledovat svou střelu ve zpomaleném záběru, tak jako bývá obvyklé v mnoha akčních filmech. Budete dostávat body za svůj úlovek, přičemž bude zohledněno kupříkladu i to, z jaké dálky míříte. Zahrát si můžete nejen na Xbox One a PS4, ale zábava je připravena i pro PC. Pozor, jste dostatečně tiší? I to se zohledňuje a mějte na paměti i další věci, protože jinak se ani nestihnete přiblížit ke zvěři a neúspěch se dostaví hned záhy. To by vás asi učitelé moc nepochválili! Jde o simulátor, na jehož obalu se skví zkušený lovec, divočák, medvěd a jelen. Stanete se virtuálním lovcem, který si vyzkouší život s puškou v ruce. Teď už zbývá jen jedno jediné, mít opravdu přesnou mušku!

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.