Strategie, kde se podíváte mezi upíry. Tentokrát nepůjde o onen legendární příběh Bartošové s Hrušínským, ale o počítačovou hru v podání Palindrome Interactive, která byla vydána v srpnu 2020 a patří také mezi zajímavé nováčky svého žánru. Jako v karetní partii, krůček po krůčku budete uvážlivě reagovat a odhalovat taktické plány svých nepřátel. Neztratíte při tom ani kapku krve, i když na začátku budete muset zvolit jeden ze tří velkých klanů – Moroia, Nosfernus nebo třeba Dracul, jak symbolická jména, že?

Video trailer gameplay: Hra Immortal Realms: Vampire Wars

Kombinujte karty a vyberte si strategii

Hra jako je Immortal Realms: Vampire Wars je unikátní v tom, že vlastně hrajete karty – a sbíráte různé postupky, abyste vygradovali potenciál svěřených armád na maximum. Krvežíznivý Dracul nebo poněkud mystičtější Moroia? A co Nosfernus, jenž v sobě snoubí prvky starověkých civilizací? Akční RPG s prvky strategie nebo naopak, nezáleží, jaký slovník použijeme – čeká na nás totiž dvanáct zajímavých misí a Kalypso Media mají určitě být nač hrdí. Nad Warmontem, královstvím, jemuž vládne krev a nelítostný boj, vládnou už mnoho let Draculové. Vlad a Cecilia, vládci nad životem a smrtí celého kraje, jsou už navěky provázaní od chvíle, co se do sebe poprvé zamilovali.

Vyberete si bojový režim nebo atraktivně vyladěnou kampaň s příběhem plným zvratů, který se jen trochu inspiruje v jiných herních peckách? Minimální požadavky jsou mírné, 24 GB místa na disku a například grafická karta přinejmenším GeForce GTX 770. Doporučené jsou ale o něco krvavější, GeForce GTX 1060 6 GB rozhodně dnes nemá k dispozici každý herní stroj. Grafika je přitom, na dnešní poměry, lehce zastaralá a podle různých ohlasů není moc povedeným ani herní dabing, byť o atmosféru není nouze díky napínavému příběhu. Němčináře jistě potěší, že zvuk není jen v angličtině, ale i jejich favorizovaném jazyce.

Nejdůležitější surovinou je tady krev

Kdo má k dispozici dost krve, ve světě upírů triumfuje, i tak by se dala zjednodušeně popsat tato hra. Zabíráte nové obce, budujete v nich vojsko a občas sešlete kouzelnou kartu jako Deus Ex Machina a polepšíte si díky tomu o pořádný kus jinak náročné cesty. Poperete se pak v arénách s vojsky, které, jste stihli v mezičase vybudovat. Jednotlivé budovy mohou patřičně rozproudit krev, a to nejen symbolicky, starejte se proto o své vesničky jako svědomitý správce.

Bok po boku vám budou netopýři, kopiníci nebo smečka vlků a zanedbávat byste neměli ani lučištníky! Umělá inteligence je v ohlasech poměrně dost chválená, pokud jste zkušeným hráčem podobných strategií, dáte ji jistě více než řádně zabrat!

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.