Co se vám vybaví, když se řekne středověk? Black Sea Games v kooperaci s vydavatelem THQ Nordic určitě řeknou jasně, co si myslí a odhalíte s tím, co připravují pro rok 2021 za herní pecku. Diplomacie a tvrdý boj na obouruční meče, středověk měl dvě různé tváře a obě si zažijete ve hře, jejíž název už autora zavazuje k předání toho nejlepšího, co si nadšenci do medieválního světa jenom mohou přát. Knights of honor II: Sovereign navazuje na legendu, protože kdo by neznal původní hru, zřejmě neměl v devadesátých letech přístup k počítači a neslyšel nadšené recenze někoho z kamarádů, kdo středověkem opravdu žil.

Video trailer gameplay: Hra Knights of Honor II: Sovereign

Špionáž nebo radši budování převeliké armády?

Black Sea Games připravili svět plný svobody, kde se můžete rozhodovat podle svého, jestli dobudete nepřátelské pozice lstí, chytrostí nebo hrubou silou, která tehdy asi přeci jen převládala, ruku na srdce a romantiku středověku raději jen do amerických filmů, realita byla jiná. Najměte maršála, diplomaty nebo špiony, důvěřujte obchodníkům a jejich nápadům, protože jen potom může rozkvést i vaše národní pokladna. Knights of honor II: Sovereign počítají i s multiplayerem, který nabídne další hodiny nehynoucí zábavy. Středověk v Tangeru, Murcii nebo Londýně a Canterbury? Nechejte si chutnat, vše je nachystáno! Dokonce i Království české plné velmožů, tentokrát ne renesančních a z Českého Krumlova, bude připraveno plnit očekávání diváků za monitorem a přinést blahobyt.

Staňte se králem a podmaňte si svět, to je jednoduché. Ale předtím byste měli vyřešit problémy, o které se vaše koruna jednoduše musí postarat, pokud má myslet na nějakou budoucnost. Ano, ano, středověk je jako období velmi tvrdý. Pamatujete si ještě na hru jako Medieval II Total War? Potom se pravděpodobně bezhlavě zamilujete i do této, jsou totiž z hodně podobného těsta, tady ale jen nebudete dělat klasické tahy, protože čas poplyne jak voda.

Winchester a Toledo čekají na rozkvět

Evropa může být vaše, záleží, odkud budete jednotlivá města dobývat, na výběr je pestrý materiál různých oblastí. Vrhněte se do akce s armádou nebo intrikujte, seč vám budou síly stačit! Barcelona nebo Toledo, Tolouse a Cardiff, Warwick a Winchester s Valencií, stejně jako pestrá řada dalších významných měst středověkého světa už vskutku netrpělivě čekají na první tah! Na královském dvoře ale přidělujte svým poddaným role svědomitě, ne každý se hodí na diplomata, špiona nebo vojevůdce a jistě nechcete, aby to stálo váš civilizační okruh vítězství, slávu nebo i podíl na moci. Češtiny se bohužel asi nedočkáme, ale to nevadí – podobná hra jako Knights of honor II: Sovereign tady už dlouho nebyla a milovníci jedničky budou mít na zimní měsíce 2021/2022 nepochybně vystaráno!

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.