Herní perla roku 2020 aneb Mafia, která završuje úspěšné roky strávené v kůži Tommyho Angela, jenž je původní profesí taxikář a na stranu temných sil se dostane vlastně spíše nešťastnou náhodou. Nebo to bylo dílo osudu? To už necháme na vašem uvážení, jisté je, že Mafia: Definitive Edition v kooperaci Hangar 13 a 2K Games je na světě a všechna PC budou jistě poctěna, když si ji budou moci zahrát. Jde vlastně o remake The City of Lost Heaven z přelomu tisíciletí, kde se objevili slavní čeští herci jako Linda Rybová nebo Marek Vašut.

Video trailer gameplay: Hra Mafia: Definitive Edition

Opět se podíváme do gangstery přeplněného města

Původní hra z roku 2002 je přepracovaná do modernější podoby. Pokud jste si zamilovali Ameriku třicátých let minulého století, budete jistě více než spokojeni. Pozitivem je, že původní mise ze hry, jakou odehráli snad všichni PC nadšenci do akčních adventur říznutých střílečkou, zůstanou prakticky navlas zachované. Ale příběh, co tolik hráčů ještě dnes důvěrně zná, bude ještě rozvinut, abychom pochopili cele kontext.

Uvidíme vícekrát Sáru, ve hře bude chybět Žlutý Pete, některé ulice dostanou nová jména. Ale těch změn zase tolik není, takže v klidu – vyznáte se určitě na výbornou, jen budete mile překvapeni, jak lze rozpracovat Mafii do pokročilého 21. století. Víc poznáme i osobu Carla, jenž měl Tommyho střežit jako to pověstné oko v hlavě. Pokud máte rádi veterány a současně vám už kdysi bylo osmnáct let, můžete si hru koupit a vyzkoušet, to v každém případě. Věk je jasně definován, protože ve hře se objevuje dechberoucí násilí.

Těšit se můžete na Vašuta, Rychlého a další

Už ne Linda Rybová, ale Lucie Pernetová. Už ne Václav Knop, ale Filip Jančík. Ale pravda, změn není moc, Marek Vašut v roli Tommyho Angela a Paulie jako Petr Rychlý samozřejmě zůstávají a budou těšit spoustu hráčů. Pro českou verzi se autoři snažili o co největší míru nostalgie, takže k přeobsazení se sáhlo jen ve skutečně nutných případech.

Slyšet budou alespoň v epizodních rolích Valérie Zawadská, Jana Holcová, Václav Rašilov nebo Bohdan Tůma, jinými slovy, dabing bude s tím nejlepším, co je v ČR k dispozici, ať už jde o známé tváře nebo nováčky na scéně, kteří ještě nebyli v roce 2002 z nejznámějších. Nechybí však samozřejmě žádná z postav, na níž jsme si tolik zvykli, zahrajete si na PC i konzolích a dojem kazí jen občasné zvláštní záseky umělé inteligence – obtížnost je možná až příliš nízko. Jinak jde o nostalgii jako vyšitou, co myslíte? I těch původních aut tu bude skutečně nepočítaně…

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.