Kdo měl v devadesátých letech minulého století videohry asijské provenience, které dnes vyhlížejí podobně retro jako puntíkovaný hrnek s kakaem, bude dobře vědět, o čem je řeč. Videohra Mortal Kombat, nesmrtelné souboje v arénách, rozhoduje mrštnost, ale i velká síla. Samozřejmě, tohle je skutečná legenda, podobně jako ve světě RTS WarCraft nebo PES mezi věrnými příznivci kulatého nesmyslu. Hra pod taktovkou Eda Boona vyšla v dubnu 2015 na čtvrtou generaci PlayStationu, Xbox One nebo PC. A v čem je tolik zajímavá?

Video trailer gameplay: Hra Mortal Kombat X

Čtvrtstoletí od původní hry se musí oslavit

V čem spočívá jedinečnost Mortal Kombat X? Je k mání hra jednoho hráče i multiplayer, ale i klasické postavy, Cassie Cage, Erron Black, Kano, Kenshi, Mileena, Raiden, Reptile, Scorpion nebo Sub-Zero a mohli bychom dál pokračovat. Další bojovníci se pak přidají v Kombat Packu 1 a 2, například Tanya, Tremor, Triborg nebo Goro. Hra získala na The Game Awards 2015 cenu Best Fighting Game, což jistě mluví úplně za všechno. Metacritic ji ocenili 76 ze 100 v PC verzi a PS4 varianta získala bodů hned 83. A ještě jedna cifra, pro úplnost, už v říjnu 2015, tedy půl roku po vydání hry, bylo prodáno přes pět milionů kopií.

Hodně krve a tvrdé souboje, to vše na vás čeká ve hře Mortal Kombat X. Počáteční problémy s optimalizací a hraním online vůbec se už podařilo snad zažehnat a výhodou je mimořádně pestrý obsah, který nenechá žádného příznivce podobného zápasení chladným. Bohužel, počáteční potíže s naladěním a přizpůsobením pro PC verzi stojí mnoho bodů v hodnocení – jinak by hra mohla dostat u věhlasných recenzentů klidně i magických 90+ bodů. Možná se už ale příští počin povede hned na začátku odladit mnohem lépe – zkušenost je zkušenost, i když za tuto vývojáři draze zaplatí svou reputací, která žel poněkud klesla.

Řada zajímavých nováčků k mání

Nejen osvědčená esa, jako třeba Sub-Zero, ale také pár nových tváří, s nimiž si autoři z NetherRealm Studios skutečně vyhráli. Vypracujte si taktiku, protože tohle není jen nějaká „bezduchá mlátička“, naopak, musíte mít připravený styl a vědět, co uděláte v příštích vteřinách – jedině tak se můžete dostat až na úplný vrchol. Čeká na vás pětadvacet postav včetně bonusu v podobě Gora. Kotal Kahn inspirovaný indiánskými kulturami zápasícími se španělskou přesilou nebo pistolník Erron Black, to už je jen na vás, rozhodněte se pro své favority a pak vyzvěte v arénách ty nejlepší…

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.