Další z českých počítačových her, kde není nouze o chladné zbraně a žhavé přestřelky. Operace Flashpoint se nezaměřuje tentokrát na události druhé světové války, ale navádí nás směrem literatury vymyšleného faktu pod taktovkou F. R. Čecha. Ptáte se, proč? Jde o studenou válku, souboj Američanů se Sověty a potud je vše reálné. Fikcí je však scénář hry, kde jde vlastně o to, aby neuspěla myšlenka generála Guby, který velí sovětské základně na imaginárním ostrově Kolgujev.

Video trailer gameplay: Hra Operace Flashpoint

Zahrajte si online, hodiny zábavy zaručeny

Rok 1985 přichází, čeští hokejisté jsou světovými šampiony, jak se dozvíme na začátku z rádia. Další realita je ale poměrně nepříjemná, hrozí eskalace konfliktů mezi USA a SSSR. First person akce jako Operation Flashpoint nabízí scénář, který jako by z oka vypadl hrám jako je Red Alert nebo film Red Dawn, kde si své herecké ostruhy získávali Charlie Sheen a Patrick Swayze. Marek Španěl a Ondřej Matějka, to jsou dva autoři Operace Flashpoint, kterou si mohli zahrát v roce 2001 PC hráči a o čtyři léta později se dostalo i na majitele Xboxů.

Pěkně zpracované okolí, bitevní vřava, jak má být. A důraz na kooperaci hráčů především, protože sami nepřítele nezničíte. Až takový Rambo nejste a nepředstavujte si, že spolupráce s dalšími členy týmu bude procházkou růžovým sadem. Flashpoint je hrou, co je relativně obtížná. Neustále ale máte k dispozici různé addony, herní síť je pestrá a fanoušků jsou tisíce, takže ani v dnešní době nečekejte fádnost a šeď – právě naopak, příznivci Flashpointu udržují sérii v chodu.

Zahrajte si také hru pro více hráčů

Samozřejmě je k dispozici i pestrý multiplayer, kde nechybí módy jako „Capture The Flag“ nebo „Deathmatch“. Čekají na vás dvě nejčastější zbraně druhé poloviny dvacátého století, konkrétně pak M16A2 a AK-47, ale také něco z vyšší kategorie, seznámíte se zblízka také s létajícími ocelovými příšerami, jak by řekl nejeden antický pozorovatel. Bude to strhující jízda, kde se klade velký důraz na spolupráci – pokud ji máte z vojny zažitou, jen dobře! Pokud ne, budete ji muset dostat pod kůži co nejrychleji, jinak nepřítel ovládne svět…

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.