V předškolním věku snad ani není nikdo, kdo by ji neznal! Tlapková patrola zasahuje, tak si držte klobouky! Strážci pořádku na čtyřech končetinách vyčmuchají kdejakou nepravost a dovedou ji briskně napravit. Jsou totiž služebními psy, pro které je zákon nadevše. Mají zázračné schopnosti, díky nimž se zase tolik při hlídání pořádku ve městě Adventure Bay nenadřou. Připraven je single player, ale také kooperační mód pro více hráčů, kde dětem pomůže se zadanými úkoly i někdo z jejich kamarádů.

Video trailer gameplay: Hra Paw Patrol: Mighty Pups Save Adventure Bay

Český jazyk bohužel bude chybět

Tlapková patrola je sice na televizních obrazovkách v českém znění, hra Paw Patrol: Mighty Pups Save Adventure Bay je ale pouze v angličtině nebo dalších světových jazycích, řeč česká je zde žel poněkud nerentabilní. Pro nejmenší publikum je to ale vlastně tvrdá rána, anglicky většina ještě neumí, nebo alespoň ne na takové úrovni, aby mohla všemu v rámci hry dobře porozumět. Naštěstí toho textu ve hře moc není. Od tří let výše, jiná formální omezení pro hráče nejsou, ale na klávesnici si s roztomilými štěňátky nezahrajete – podporován je tady pouze ovladač klasických konzolí. Potěší však minimální herní nároky, pro spuštění stačí paměť 2 GB, i když lepší bude dvojnásobná a na pevném disku půjde jen o jednotky gigabitů zabraného místa.

Pročesávejte městečko a hledejte mise, které vám pomohou na cestě za vysněným cílem. Hra, kterou vydali Outright Games v listopadu 2020, patří mezi klasické dobrodružné kousky, co jsou určeny hlavně dětskému publiku. Kluk jménem Ryder je kamarádem smečky, která řeší potíže a dobře ví, kde se zrovna objevit. Jde však o hru poměrně krátkou, základní scénář odehrajete už za pár odpoledne a určitě budete čekat nějaký zajímavý přídavek – který ovšem nepřijde.

Animovaný seriál byl skvělou předlohou

Misí je jenom sedmička, což je na podobný herní titul poněkud málo. Bohužel, nedá se nic dělat. Na začátku je vždy chlapec Ryder a dva pejskové, co budou plnit danou misi. Vybrat si můžete z celé smečky podle dovedností a schopností ty, kteří jsou nejvhodnější pro zadaný úkol. Krátké filmečky budou děti dobře bavit a pak se už jen dáte společně do hraní. Adventure Bay je bohužel plné problémů, ale se čtvernožci, kteří získali super schopnosti doslova a do písmene přímo z hvězd, je řešení poměrně blízko. Čeká na vás hromada sněhu, kterou bude nutné odklidit, ale také kousky ovoce, se kterými najdete ztracenou sílu. Prostě vše, jak by se dalo čekat v populární dětské hře!

Jednoduchá i bez češtiny, protože ovladač jasně naznačí, co mají děti dělat. Snad jen škoda, že poměr ceny a výkonu zde není moc dobrý. Jen pár misí, krátká zápletka a konec, děti mohou hrát znovu a zkusit i minihry, ale i tak herního času mnoho nebude.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.