Ve světě MMORPG pravděpodobně není známějšího titulu, než je právě World of Warcraft. Tento titul totiž patří k těm, které jsou v současné době nejzajímavější a stále nejvíce hrané. A to i přesto, že první verze této hry spatřila světlo světa již v roce 2004. Od té doby se však dočkala celé řady vylepšení, což se pozitivně podepsalo i na rozšíření hráčská základny. Za samotným titulem stojí studio Blizzard, které se tak dočkalo skutečně velké slávy.

Spojení s ostatními hráči

Hned na úvod musíme také říci, že World of Warcraft rozhodně není od svých předchůdců hrou typu RTS, ale o žánr výše zmíněný. To je samozřejmě spojeno s možností, že jednotlivý hráči mohou téměř neomezeně procházet celým virtuálním herním světem. S tím souvisí i to, že se zde setkává s celou řadou jiných hráčů. V tomto směru je WoW postaven tak, že nijak neomezuje hráče v tom, co mají v plánu. Je tedy možné se s ostatními hráči bavit, potkávat se, stejně jako je možné se s konkrétním hráčem také utkat v soubojích.
Aby hra nebyla jenom nudným putováním, je k dispozici také celá řada quartů. Jedná se o konkrétní úkoly, které na hráče v herním světě čekají a on je může plnit. Důvodem pro jejich plnění je třeba i to, že díky tomu může vylepšovat svou postavu, nebo mu World of Warcraft dá různé bonusy.

Video trailer gameplay: Hra World of Warcraft

Přizpůsobte si svého herního hrdinu

Vše začíná vaší vlastní postavou, kterou si samozřejmě zvolíte už na samotném začátku této hry. Jsou vám k dispozici jednotlivé rasy, který je celkem třináct. Zvolit si můžete, zda budete bojovat za Alianci, nebo Hordu. Stejně tak je třeba zvolit si také konkrétní povolání vaší postavy. To vás už předurčuje v tom, v jakých směrech budete vynikat. Podíváme-li se na možnosti, je celkem 11 typů povolání, která se liší i možnostmi kouzel, nebo třeba zbrojí. Stejně tak je možné se v daných povoláních postupně zdokonalovat.

Datadisky World of Warcraft:

  • The Burning Crusade
  • Wrath of The Lich King
  • Cataclysm
  • Mists of Pandaria
  • Warlords of Draenor
  • Legion

Ke 20. výročí hry World of Warcraft byl natočen dokument World of Warcraft: Looking for Group. Ten ukazuje vznik celé hry a převrat, který v herní světě způsobila.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.