Mezi hrami na toto téma už čtyřiadvacáté pokračování a současně oslava čtvrtstoletí, kdy Electronic Arts koketují s automobilovým světem. Vydání jedničky NFS totiž proběhlo v roce 1996 a pamatují je už jen zavilí online hráči, kteří vydrželi u PC celou generaci. Jak je na tom díl s podtitulem Heat, tedy opravdové horko, jak už evokuje název? Otevřený svět v Palm City, které najdeme tentokrát někde na Floridě, nabídne otevřený terén pro nadmíru svobodnou jízdu i členité horské prostředí.

Připravena je tu více než stovka aut

Ferrari se vrací na scénu, v Payback totiž chybělo kvůli problémům s licencí. A není to jediné plus, které na vás čeká v pokračování Need for Speed Heat z roku 2019. Připraveno je celkem 127 aut, k mání je výběr mezi třiatřiceti různými značkami. Je to dost? Vzpomeňte, v prvním díle jste jich měli jen pár, a to ještě nebylo možné upravit barvy, design nebo cokoliv dalšího. Den a noc se střídá ve hře s železnou pravidelností a policie vás bude pronásledovat tak nemilosrdně, jako v nějakém béčkovém thrilleru. Zničit můžete snad vše, co se hýbe a máte herní volnost. Snad jen škoda, že IQ zbytku závodního pole není tak vysoké, aby vás pak výhra těšila a slavili jste ji se šampaňským v ruce jako kupříkladu šampioni světa Formule 1.

Video trailer gameplay: Hra Need for Speed: Heat

Měli jste rádi Most Wanted nebo Carbon? Milovníci těchto dílů si Heat oblíbí také, protože půtky s policií jsou stejně veselé a adrenalinové, jako v těchto dílech a totéž platí třeba o tuningu vašich plechových miláčků. Zatímco Payback měl jen 74 vozidel, tady jich uvidíte prakticky jednou tolik, což je zkrátka skvělé.

Vychutnejte si nevšední modely aut

V Palm City si totiž potrpí na rozmanitost a počkejte si na noc, kdy budou policisté mnohem aktivnější (podobně jako v GTA se připravte na klasický pětihvězdičkový systém) – přes den jako by byli zrovna někde daleko či dokonce na svačině. Nakupte si za nastřádané penízky nové vozítko nebo lepší výkonnost, jak si jen přejete. Pokud budete v noci excelovat, tak nasbíráte zkušenosti a nové elitní vozy budou rázem k mání. Co si pak více přát, že? Snad jen škoda, že tři levely obtížnosti jsou vážně málo a na ten nejnižší budete jezdit proti začátečníkům z autoškoly.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.