Last Train Home Epická Cesta Zpátky Domů. Představte si, že jste uprostřed války, daleko od domova, a jedinou nadějí na přežití je vlak. Ano, mluvím o hře Last Train Home, fascinujícím mixu strategie a přežití, která vás vtáhne do světa chaosu a nebezpečí. Tato hra je skvělým dílem českého herního studia Ashborne Games, které vám přináší příběh plný napětí, výzev a emocí.

Obsah stránky Last train Home

Last Train Home podle skutečných příběhů?

Tato hra je sice inspirovaná skutečnými událostmi po první světové válce, kdy se českoslovenští legionáři snažili dostat ze Sibiře zpět domů. Cílem hry je zachytit atmosféru a výzvy, kterým tito vojáci čelili. I když se hra opírá o historické události, jsou do ní samozřejmě zapracovány umělecké a dramatické prvky, aby nabídla hráčům nejen autenticitu, ale i silný herní zážitek plný napětí a dobrodružství.

Kdy hra vyšla a na čem jí můžu hrát?

Datum vydání bylo stanoveno na rok 2023, listopad, 28 den. Last Train Home můžete pařit na počítači (steam, GOG). Na ostatních platformách není, a zatím to není ani v plánu.

Last train home čeština

Pokud jste fanoušci českých her a hledáte něco, co vás opravdu vtáhne, mám pro vás skvělou zprávu! Hra Last Train Home od talentovaného českého studia Ashborne Games, je dostupná kompletně v češtině. To znamená, že se můžete těšit na plně lokalizované texty, které vám umožní naplno si užít tento strhující příběh a všechny jeho detaily.A teď k tomu nejlepšímu – hra má i český dabing! Ano, slyšíte správně. Postavy ve hře budou mluvit naším rodným jazykem, což ještě více umocní atmosféru a autentičnost celého zážitku. Představte si, jaké to bude, ponořit se do dramatické cesty československých legionářů se všemi emocemi a napětím, které k tomu patří, a to vše v češtině.Takže, pokud jste hledali hru, která je nejen skvěle zpracovaná, ale také vám nabízí možnost prožít ji naplno v češtině, Last Train Home je přesně to, co potřebujete. Připravte se na nezapomenutelnou jízdu!

Co je cílem hry?

Last Train Home vás zavede do období po první světové válce. Jste velitelem legionářů, kteří se ocitli v Sibiři a jejich jediným úkolem je dostat se zpět domů do Československa. Vaším prostředkem je vlak – ale nečekejte žádnou pohodovou jízdu. Cesta domů je plná nástrah, nepřátel a extrémních podmínek. Cestu nám bude komplikovat nejen sibiřská divočina, ale také občanská válka v Rusku rudé a bílé armády. Čeští legionáři nechtějí bojovat na jedné, natož na druhé straně, chtějí prostě jen domů!

Last Train Home nároky na pc

Pokud se těšíte na napínavou cestu s československými legionáři ve hře Last Train Home, určitě vás zajímají hardwarové nároky, abyste si mohli tento jedinečný zážitek užít naplno. Tady je přehled toho, co budete potřebovat:

Minimální požadavky:

 • Operační systém: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i5-2500K nebo AMD FX-6300
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 770 nebo AMD Radeon HD 7870
 • DirectX: Verze 11
 • Úložiště: 20 GB volného místa

Doporučené požadavky:

 • Operační systém: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i7-6700K nebo AMD Ryzen 5 1600
 • Paměť: 16 GB RAM
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1070 nebo AMD Radeon RX 580
 • DirectX: Verze 11
 • Úložiště: 20 GB volného místa

Last train home naše recenze

Jak to všechno začíná?

První okamžiky ve hře jsou intenzivní a plné emocí. Sledujete, jak se legionáři v mrazivých podmínkách připravují na nebezpečnou cestu domů. Velitel, kterého ovládáte, musí rychle přijmout rozhodnutí a zorganizovat své muže. Hra vás ihned konfrontuje s tvrdou realitou – je zima, zásoby jsou omezené a nepřátelé číhají všude kolem.

Hned na začátku se setkáte s klíčovými postavami, které vás budou provázet po celou dobu hry. Každý člen vaší posádky má svůj vlastní příběh a dovednosti, které budete muset využít k přežití. Poznáte jejich silné i slabé stránky a postupně se mezi vámi vytváří silné pouto, které je klíčové pro úspěch vaší mise.

První Mise
Vaše první mise vás uvede do základních herních mechanik. Musíte naplánovat trasu, zajistit zásoby a ochránit svůj vlak před prvními útoky. Tato mise slouží jako tutoriál, který vám pomůže pochopit, jak hra funguje, a připraví vás na těžší úkoly, které přijdou později.

Mise a kampaně

Mise v Last Train Home jsou různorodé a plné výzev. Každá mise má svůj specifický cíl – ať už jde o získání zásob, záchranu zajatců nebo obranu vlaku před nepřátelskými útoky. Kampaně jsou navrženy tak, aby vás postupně vtahovaly do příběhu a zvyšovaly napětí.

Jedním z klíčových aspektů hry je interakce s různými postavami, které potkáte během své cesty. Tyto postavy mají své vlastní příběhy a motivace, které ovlivňují děj a vaše rozhodování.

Postavy

Postavy v Last Train Home jsou pečlivě propracované a jejich příběhy přidávají hře na hloubce. Velitel, kterého ovládáte, musí čelit těžkým rozhodnutím, které ovlivní osudy jeho mužů. Každý člen vaší posádky má své vlastní schopnosti a slabiny, které musíte vzít v úvahu při plánování a provádění misí.

Strategia a plánování

Plánování je v této hře klíčové. Musíte pečlivě zvážit každé rozhodnutí – od volby trasy, přes správu zásob až po taktiku v boji. Správné rozhodnutí může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Hra vás nutí přemýšlet dopředu a připravit se na různé scénáře.

Gameplay a Mechanika

Hra kombinuje prvky strategie, řízení zdrojů a taktických bojů. Vaším hlavním prostředkem je obrněný vlak, který slouží jako vaše mobilní základna. Správa tohoto vlaku a jeho posádky je klíčová pro přežití. Musíte pečlivě plánovat své trasy, spravovat zásoby a udržovat morálku svých mužů.

Grafika a Atmosféra

Grafika v Last Train Home je úchvatná. Detaily prostředí a postav jsou propracované do nejmenšího detailu, což přispívá k celkové atmosféře hry. Sibiřská divočina je vykreslena s ohromující přesností a vytváří pocit neustálého nebezpečí a napětí.

Atmosféra hry je posílena hudbou a zvukovými efekty, které dokonale doplňují děj a akci. Zvuky vlaku, střelby a přírodní prvky vás vtáhnou do děje a umožní vám naplno prožít každou chvíli.

Rady a tipy pro nové hráče

Rady a Tipy pro Hráče
Pečlivé Plánování: Každé rozhodnutí má své důsledky. Plánujte své trasy a zásoby dopředu.
Správa Zásob: Udržujte přehled o zásobách jídla, vody a munice. Nedostatek může být osudný.
Morálka Posádky: Udržujte morálku svých mužů vysokou. Spokojená posádka je efektivní posádka.
Taktické Boje: Vyhýbejte se přímým střetům, pokud to není nutné. Používejte krytí a výhodné pozice.
Interakce s Postavami: Poslouchejte příběhy a rady ostatních postav. Mohou vám poskytnout cenné informace a pomoc..

Zajímavosti

Historická Přesnost. Hra je pečlivě vytvořena s ohledem na historické události a detaily, což ji činí nejen zábavnou, ale i poučnou. Umělecká Licence. I když je hra inspirována skutečnými událostmi, obsahuje také umělecké prvky, které zvyšují dramatický efekt a hratelnost. Český Dabing. Hra je dostupná v češtině, což přidává na autentičnosti a umožňuje hráčům lépe se ponořit do příběhu.

Last train home gameplay

Last Train Home

Krabicové verze Last Train Home. Pro nudné a dlouhé večery

Více info zde

Last Train Home Steam

Digitální klíč této dechberoucí strategie

Více info zde