Jedna z herních novinek, které zaujmou světem po apokalyptických změnách a příběhem z kategorie těch, kde se nebudete rozhodně nudit. Death Stranding je akční hrou s hororovými prvky, neboť na naší sladké planetě začnou řádit mimozemské síly a konec všehomíra je očekávatelný. Když vás dostihne přízrak, máte smůlu. Déšť v terénu znamená stárnutí a jako kurýr se nesmíte zpozdit. Dílo legendárního herního vývojáře Hideo Kodžimi je k dispozici i v češtině, alespoň pokud se rozhraní a titulků týče. V jednotlivých rolích uvidíme Normana Reeduse nebo Madse Mikkelsena a o zábavu je postaráno…

Video trailer gameplay: Hra Death Stranding

Nejrozporuplnější hra sezony 2019?

Hra, jako je právě Death Stranding, má své zaryté odpůrce, ale také nekritické fanoušky. Dáno je to hlavně scénářem, neboť nemusí sednout každému PC i konzolovému hráči a je na dnešní dobu stále poněkud atypický. Budete převážet různorodý náklad, jako kurýr se můžete dočkat i pádu do řeky jako za starých dobrých časů. Propojovat lidstvo, které je jinak odříznuté a žije ve velmi malých společenstvích, chodit po horách a potýkat se se spoustou klonů. Předlouhé animace napoví, co se zrovna děje, až do nejmenšího detailu.

Amerika se změnila, a to opravdu hodně – Death Stranding jsou ukázkou nepříjemné reality budoucnosti, která působí jako z nějakého postapokalyptického románu. Jaké jsou doporučené systémové požadavky? 80 GB místa není jediným krvavým číslem, procesor Intel Core i7-3770 nebo grafická karta GeForce GTX 1060 6 GB jsou také silná káva. Dostanete ale vynikající grafiku, kde bude nevšední svět jako na dlani, záleží tedy, čemu dáte ve finále přednost. Vykreslení sněhových vánic, útesů a skal je na jedničku, tady se nedá vytknout vůbec nic.

Projedete se napříč USA a dějová linka kurýra bude i řídit netradiční vozítka, nepůjde tedy jen a jen po svých. Nezapomeňte si rozložit náklad, pokud bude hodně těžký, neboť se může stát, že jinak doslova vykašlete plíce. Někdy je na zásilce i samolepka „Křehké“ a musíte tomu přizpůsobit své jednání, neboť nechcete před svou klientelou snad vypadat jako průměrný český kurýr, že?

Trochu si také zastřílíte, i když tak futuristickými zbraněmi, že se z nich slabším povahám udělá lehce nevolno. I v tom je ale kouzlo hraní Death Stranding, které jistě nesedne každému, ale pokud u něj setrváte, budou to dlouhé hodiny po boku islandské podmanivé hudby, jíž obstarává skupina Low Roar.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.