Zase si zahrát na kovboje? Ale proč ne, když se ta možnost nabízí, jak by řekl klasik, že? Red Dead Redemption sice už má druhé pokračování, které je velmi populární napříč hráčskou obcí a nabízí takřka nekonečné herní možnosti v podání Rockstar Games, ale jedničku bychom určitě neměli zavrhovat. Série Red Dead začala prvním dílem v roce 2010. tehdy jsme se zadívali do příběhu Johna Marstona, někdejšího psance, který v roce 1911 slouží ramenu světské spravedlnosti a rozhodně to není tak veselý příběh, jak by se mohlo zdát.

Video trailer gameplay: Hra Red Dead Redemption

Klasická third person akce plná nábojů

Scénář, ve kterém plníte připravené úkoly nebo se pustíte do bouřlivého objevování poněkud fiktivního mexického státu Nuevo Paraíso? Obě možnosti jsou k mání Red Dead Redemption v podání Steva Martina, Leslieho Benziese nebo Nicka Trifunoviče přinese duely s pistolemi, lov zvěře, ale také různou zábavu určenou pro dospělé, jako je například sprostý hazard.

John Marston je klasický divoce západní pistolník, který se objeví i později ve druhém dílu. Chce ochránit svou rodinu, a proto dělá to, co dělá. Matka byla prostitutka a zemřela při Johnově porodu, otec oslepl během barové rvačky a zemřel, když bylo našemu hrdinovi teprve osm. Sirotčinec, přistižení při krádeži ve dvanácti letech a záchrana od jistého van der Lindeho, jenž ho vychoval a vzal do svého gangu. Při této činnosti se zamiloval do Abigail Roberstové a zplodil s ní syna Jacka. Šťastný konec? To sotva…

Až splní své povinnosti, dostane rodinu

Abigail a Jack jsou uneseni vykonavateli spravedlnosti a požadavek zní jasně. Až John splní zadaný úkol a pochytá své bývalé kamarády – psance, dostane rodinu zpět. Připlete se i do souboje mezi vojáky a rebely, a když se mu podaří všechno zvládnout, dostane rodinu zpět, žije počestným životem na ranči. Brání svou rodinu při přepadení vojáky a je zastřelen, konec pohádky. Dvojka se bude týkat příběhu před rokem 1900. Máte zájem se přidat mezi psance a podívat se, jak se žilo v Americe přelomu 19. a 20. věku?

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.