Pokud vás láká představa budování vlastního letiště a chtěli byste si na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je být letadlovým dispečerem, tak tato hra je právě pro vás! Bezplatný online simulátor letiště vás jistě zabaví na několik hodin a pokud jste dostatečně trpěliví postupem času jste schopni vybudovat letiště snů!

Co je Skyrama?

Skyrama je bezplatná online hra od společnosti Bigpoint, která vás postaví do role správce letiště. Celý proces od stavby budov, nákupu letadel, řízení letadlového provozu a posílání letadel po celém světě je na vaší zodpovědnosti. Ze začátku hry se však musíte obrnit trpělivostí, jelikož proces stavění letiště je velmi pomalý a může být chvilkami nudný a zdlouhavý. Začátku jsou však vždycký těžké a postupem času, jakmile vaše letiště expanduje, začíná být hra mnohem zábavnější.

 

Video trailer gameplay: Hra Skyrama

Jak hrát Skyramu?

Skyrama je online hra, kterou otevřete přímo v prohlížeči. Přihlášení do hry je snadné, lze se registrovat pomocí vašeho emailu nebo pak skrze váš Facebook ůčet. Herní prostrědí sdílíte s ostatními hráči, registrováno je zde více jak třináct milionů uživatelů.

Po registraci jste vyzváni k výběru kontinentu, kde postavíte vaše letiště. Na výběr máte z Evropy, Severní a Jižní Ameriky. Po té už jen vyberete stát ve kterém se vaše letiště bude nacházet. Dále vás hra provede krátkým tutoriálem a naučí vás základy hry. Skyrama disponuje velmi hravým grafickým zpracováním a styl hry bychom přirovnali k stavění vlastní farmy.

Peníze na budování letiště vyděláváte převozem cestujících, kteří také hodnotí, jak jsou s vaším letištěm spokojeni. Samozřejme máte nastarost opravu letadel a doplňování paliva. Vaším ukolem je poslat vaše letadla do co nejvíce zemí na světě a získat tak určitou prestiž. Lze si dokonce domlouvat s ostatními hráči spojenectví a přistávat na jejich letištích a vice versa.

Spolupráce s ostatními hráči

Co dělá Skyramu zajímavou je spolupráce s ostatními hráči, již jsme zmínili, že se lze domluvit na přistávání na letištích, se spoluhráči je však možné i obchodovat, vyměňovat si potřebné zboží a prodávat letadla a tímto tak získávat další prostředky na výstavbu vašeho letiště. Můžete si také pomáhat s úkoly a tvořit silné aliance. Klíčem k úspěchu v této hře je tvořit spojenectví s ostatními hráči. Ve Skyramě je tak možné se seznámit s dalšími lidmi, kteří mají rádi letectví a navázat i skutečná přátelství.

Úkoly, speciální výzvy a události

K nastartování vaší letecké kariéry vám mohou pomoci taky různé úkoly a speciální výzvy, které se konají pravidelně a lze za ně získat dodatečné prostředky na výstabu. Pozor! Tyto speciální výzvy jsou časově omezeny a je tak potřeba bedlivě sledovat, kdy vyprší!

Tip: Většinou se tyto úkoly za bonusové prostředky konají k nějaké události, například s vánoční tématikou, letní prázdniny či výročí hry.

Čeština, systémové požadavky a trochu historie

Skyrama byla vydána německou společností Bigpoint, která vytváří převážně hry pro internetové prohlížeče s myšlenkou socializace hráčů. Společnost BigPoint má na svém účtě více než 30 her. Skyrama je tu s námi od roku 2011 a k hraní hry potřebujete opravdu jen prohlížeč a internetové připojení. Hra je dostupná celkem ve 14 jazycích včetně češtiny.

 

Souhrn hry a hodnocení

Pokud hledáte strategickou hru z prostředí letectví určitě doporučujeme Skyramu vyzkoušet. Hravý design a snadná dostupnost a ovládání dělají z hry pohodovu oddechovku. Velké plus této hry je také obrovská hráčská komunita a možnost spolupráce s ostatními hrači. Pokud vám nevadí pomalejší začátek hry a máte trpělivost, postupem času lze vybudovat impresivní letiště a kdo ví, možná také poznat nové přátele!