Žánr science fiction přitahuje davy a je jasné, že počítačové hraní rozhodně nepůjde kolem velkým obloukem. Ovládnout Mars je také velkým snem lidstva, takže není divu, že si takový cíl dáte i v herní sérii Red Faction. Vzpomínáte na poslední herní titul z přelomu tisíciletí? Potom si připomenete události tehdejšího dílka v novém kabátu, a to jak na PC, tak i na dvou konzolích, které znamenají svět. Povedla se remasterovaná hra tak, aby dostala výborné hodnocení? Podle mnoha recenzentů nelze mluvit o převratném úspěchu, ale například na Steamu jsou hráčské recenze laděny spíše pozitivně. Jednoduchá pomoc, zkuste si to sami!

Video trailer gameplay: Hra Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered Edition

Partyzáni v novém kabátku se představují

Připravte se na souboje, při kterých se vám bude skutečně tajit dech. Futuristické zbraně a vozítka, co by každý chtěl mít doma v garáži, bez ohledu na to, že musí mít už od pohledu nadpozemskou spotřebu paliva. Pravda, grafika je vylepšená, má nativní podporu 4K, ale něco k zbláznění to také není. Hra Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered Edition vyšla v létě 2018 a má jednu velkou výhodu. Můžete v ní zničit vše, co se vám zrovna chce. Vybít si frustraci z deštivého dne nebo neúspěchu v práci, odreagovat se, získat novou energii. Souboj partyzánů a režimu, který není pro mnoho lidí přijatelný, to je věčné téma, ať se už v historii podíváme kamkoliv.

Red Faction versus Earth Defense Force, to je meritem věci. Válka, kterou si nikdo v jádru nepřeje, ale jednoduše musí být. Děj se odehrává celých pět desetiletí po prvním dílu, respektive původní hře Red Faction. A v neposlední řadě, tuzemské hráče jistě potěší, že je hra v češtině, tedy alespoň rozhraní a titulky. Na zvuk si musíte zvyknout jedině v angličtině nebo jiných světových jazycích, ten český chybí. Svět je pestrý a odboj vůči EDF vás určitě bude bavit. Tato organizace má na Marsu zásadní slovo, ale když ji oslabíte partyzánskými akcemi, bude mít zase o něco menší vliv. A jak se někdy říká, sto úderů malých je jako jeden velký. Trvá roky, než se podaří ovlivnit vládnoucí moc a je jasné, že ze dne na den se režim nezmění. Podobně tak v Red Faction hře…

Jaký vlastně byl původní titul?

Red Faction vyšlo v září 2001, Volition a Deep Silver v něm společně představili hru, která ukázala budoucnost pozemšťanů v dosti nepříznivém světle. Ultor Corporation´s slibovala zajímavější svět, tisíce lidí odchází na Mars kvůli těžbě nerostných surovin a pohádkovým výdělkům. Naneštěstí ale přichází mor, který kosí nově příchozí po stovkách. Co s tím? Zvrátit nepříznivý stav věcí. Od hry, která si žádala minimální paměť 64 MB RAM a procesor Pentium II samozřejmě nemůžeme očekávat žádné zázraky. Pokud jste nehráli původní titul, možná vás bude Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered Edition trochu nudit. A to by byla škoda, protože série Red Faction pokračovala a v rodině science fiction stříleček hrála důležitou úlohu. Možná nikdo remaster nečekal, ale o to zajímavější bylo jeho vydání.

Tisíce osadníků jen chtějí klidný život, to jim ale souboj Red Faction a EDF bohužel neumožňuje. Ukončíte válku včas a vyhlásíte mír, který bude znamenat pro Mars skutečnou renesanci? Město Eos čeká, veliteli! Ničit, ničit a zase jen ničit. Ať už překážku rozstřílíte nebo nakladete výbušniny, které provedou destrukci ještě o poznání větší. Red Faction v původním kabátku už umožnil likvidovat vše kolem a remasterovaná verze samozřejmě nemyslí na nic jiného. Jedná se, alespoň v tomto slova smyslu, o takové GTA ve vesmíru…

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.