Hra Mafia: The City of Lost Heaven – dostaňte se do společnosti ostrých hochů

Hra Mafia The City of Lost Heaven - dostaňte se do společnosti ostrých hochů

Klasika, která vás bude bavit i po letech. Herní tituly jako Mafia dobývají české prostředí ještě dnes, proslulí Ilusion Softworks si dali hodně záležet. Hra Mafia: The City of Lost Heaven, byla vydána v létě 2002, odehrává se však o více než sedm desítek let dříve. Tommy Angelo se v roli taxikáře hodně zapotí a Salieriho dynastie mu nabídne zajímavou kariéru. Vezme zavděk takovou příležitostí? Zprvu se zdráhá, ale jak se postava vyvíjí, bude vás hraní ve společnosti ostrých hochů víc a víc bavit, jak to, tak chodí nejen v herním světě.

Video trailer gameplay: Hra Mafia: The City of Lost Heaven

České rozhraní i zvuk, užijte si rodnou řeč

Nejen v angličtině nebo francouzštině a němčině, ale především pak právě a jedině česky – zvuk, rozhraní i titulky, to je pro dnešní hry někdy jen labutí písní, pro sérii Mafie ale šlo o samozřejmost nad slunce jasnou. Čeká na vás dvacítka misí, spojená nejen s pašováním proviantu a vloupání do banky. V závěru už budete regulérním mafiánem, na začátku jste jen trochu víc vyjukaný taxikář, jehož namočili do špinavé hry ti, o kterých se veřejně moc nemluví. Připravte se také na sedm desítek aut, se kterým si Ilusion Softworks opravdu vyhráli a patří k perlám hry. Dokreslují dobové reálie na jedničku, iluze Ameriky třicátých let minulého století je výborná! Potěší i systémové požadavky, ty minimální dnes budí úsměv – 3 GB místa, paměť 2 GB RAM a procesor přinejmenším 1,4 GHz.

Dabing je špičkový, podle některých hodnocení dokonce uvidíte ve hře regulérní film, jenž by obstál i v kinech. Projdete si bary, motely, restaurace se zaměřením na italskou kuchyni, ale zavítat můžete i do nemocnice – tisíc dolarů a máte životy zase na stovce, jak se říká! To je dobrý obchod, zvláště pokud při přestřelkách přeci jen utrpíte pár šrámů, nikoliv nutně jen těch duševních. Nemusíte se ale bát, že začnete prohrávat. Samopal Thompson se postará o to, abyste si nemuseli nikdy zoufat, že těch nepřátel bylo až moc.

Jaká autíčka tu na vás vlastně čekají?

Ford model T, který viděl někdy snad každý – i ten, kdo jezdí na bicyklu a automobilovému průmyslu se raději obloukem vyhne. Alfa Romeo, Mercedes-Benz, Pontiac, Cadillac, Chevrolet, ale také Hudson. Tím pak zdaleka ještě nekončíme, hra má připraveno jednapadesát klasických vozů a po odemčení všech bonusů se můžete svézt až v dalších devatenácti. A nemyslete si, že půjde o nějaké pomalá vozítka. Třeba s takovým Caesarem 8C 2300 lze teoreticky překonat dvousetkilometrovou rychlost, i když hrozí, že se bude spolujezdec strachy klepat.

Lost Heaven je fiktivním městem, ale snese přirovnání třeba k Chicagu a New Yorku, tradičním místům, kde řádily slovutné gangy a kde se policie skutečně jen tak nezastavila. Tvrdá válka s Morellovým klanem, kterou si vyhlásili společně s rodinou Salieri, může vaši postavu Tommyho dostat až na vrchol. Dabuje ji Marek Vašut, takže o charisma je postaráno už po hlase. Protože se ve hře objeví i hlas Alexeje Pyška nebo Lindy Rybové, není co více dodat – česká hra s českými herci, tomu nemůžeme odolat. Podobně tak v případě hudebního doprovodu, kde dominuje jazz a Louis Armstrong, připraveno je ale také pár originálních skladeb od Vladimíra Šimůnka. Necháte se tedy zlákat na dráhu zločinu?

Chci hrát hru Mafia: The City of Lost Heaven

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.