Hra Overwatch – celosvětově oblíbená týmová videohra

Overwatch - celosvětově oblíbená týmová videohra

Celosvětově známá a velmi oblíbená online týmová videohra Overwatch je střílečka z pohledu první osoby. Již od svého vydání sklízí jedno ocenění za druhým, což je taky jeden z mnohých důvodů své vysoké popularity mezi hráči. Byla též rozšířena na celkově tři platformy, jakožto MS Windows, Xbox One a PlayStation 4, takže pokud rádi hrajete hry na gamepadu, tahle hra je přímo pro vás! Overwatch můžete hrát také (nepravidelně) free to play pod různými charaktery (characters).

Overwatch nabízí mnoho herních módů, kde převážná většina je pro dva týmy po šesti hráčích. Mezi neoblíbenější je samozřejmě 6v6 ranked, kdy si vybere svou roli tanka, support nebo damage. Ranked hry jsou rozděleny dle ratingu. Nejnižší je bronze a nejvyšší grandmaster. Pokud je i nejvyšší rating lehce dosažitelný, můžete své herní schopnosti porovnat s TOP 500, kde se řadí elita hry.

Tankové jsou postavy s velkým počtem životů a chrání členy týmu svým štítem, čímž se dostávají do hlavní linie boje. Support se řadí mezi podpůrné postavy a udržují spoluhráče díky léčení, zrychlují pohyb nebo navyšují poškození. Damage je největší skupina hrdinů a hlavním úkolem je rozdávat poškození a zabíjet nepřítele. Mezi hlavní výhody patří vysoké poškození díky zbraním, schopnostem, včetně ultimátních. Nicméně nevýhodou je nižší počet životů.

Video trailer gameplay: Overwatch

Abychom se nebavili jen o ranked hrách, můžeme najít v „Lobby“ i možnost si vytvořit vlastní hru s možností nadefinovat schopnosti, popřípadě nastavit podmínky hry. Pokud chcete hrát snipera, přesněji Widowmaker, lze nastavit možnost permanentního využití schopnosti a zabití pouze střelou do hlavy. Další z mnoha zajímavých herních módů je 1v1 a 3v3. Postavy jsou buď vybrány náhodně, nebo je nově na výběr ze tří náhodných. Pro získání odměny je nutné pětkrát vyhrát.

Samozřejmě jsou pravidelně vydány různé módy, kupříkladu „No limits“, „Mystery heroes“ a „Capture the Flag“. Každý nabízí jiné možnosti a styl hry, kdy máte možnost si vyzkoušet náhodného hrdinu, popřípadě vybrat svého oblíbeného a se sníženým časem pro využití schopností hrát.

Každým zasažením nepřítele nabíjíte svou ultimátku a maximální hodnota je 100%. Po jejím dosažení, ať už poškozením nebo postupným sbíráním mimo souboj, se aktivuje možnost využití. Po aktivování a plném využití schopnosti je nutné znovu sbírat pro dosažení hodnoty 100%. Jakožto v každé střílečce je nejlepší místo hlava a každým zásahem urychlíte získání ultimátní schopnosti, kterou má každý hrdina jinou.

Pokud máte rádi hry, u nichž postavy mají vlastní příběh, tak vám udělám radost. Každý vydaný hrdina, aktuální počet je 31, má vlastní příběh, ať už kladný nebo záporný, což zase prohloubí pouto mezi vámi a hrdinou. Osobně jsem hrál několik let a velmi rád se vracím z mnoha důvodů. Hráčská komunita, včetně možnosti týmové komunikace dokáže prohloubit zážitek ze hry. Hlavním důvodem, proč bych hru každému doporučil, je že je po zakoupení zcela zdarma, bez poplatků a hlavně se nejedná o pay-to-win hru.

Chci hrát hru Overwatch

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.