Velké ambice, ale nenaplněná fantazie. Přesně tak by se dalo ve zkratce popsat, co se stalo ve třetím díle Resident Evil, kde se potkali Jill Valentine a Carlos Oliveira. Protentokrát zapomeneme na půvab Mily Jovovich a připomeneme si, o co vlastně vůbec šlo v původní hře Nemesis, kterou si vzal Remake na paškál. Podíváte se znovu do Racoon City, zabojujete si se všemocnou Umbrellou a tento survival horor vám nedá spát. Taková byla aspoň představa těch, kteří si ji koupili v prvním týdnu – a že jich byly hned dva miliony!

Video trailer gameplay: Hra Resident Evil 3 Remake

Nepotěší krátká hra, hlavolamy málo složité

Kdo si rád láme hlavu nad různými úkoly, bude s Resident Evil 3 Remake trochu zklamán, hra působí v tomto směru značně odfláknutým dojmem – a není to určitě jenom první zdání. Ale grafika? Ta se vám určitě zalíbí, stejně jako fakt, že zpočátku se nejspíše budete hodně bát. Zombie jsou všude, ale horor jako v jiných hrách nečekejte, to si budete muset bohužel nechat spíše zajít chuť. A co dalšího? Survival horor z PlayStationu z roku 1999 zvaný Nemesis, přesně to se mělo věrně snažit napodobit Remake od Capcomu. V rámci hry najdete také propracovaný online multiplayer mód, ale určitě zůstanete dlouho i v single playeru.

Čeká na vás magnum, samopal a brokovnice, takže se zombie si hravě poradíte, i kdybyste jich měli před sebou celou armádu. Snad je škoda, že za své peníze dostanete „jen“ několik málo hodin hraní, takže podle některých jde spíš o hodně velké DLC než klasickou plnou hru, za kterou by bylo vhodné investovat něco víc. Obsah není tak pestrý, jak by mohl být – ale když jste fanouškem Resident Evilu, bude vám to opravdu až tolik vadit? Bonusem je hodně příjemná grafika, která zalahodí oku a přinese zajímavý zážitek. A co doporučované HW požadavky? Jsou poměrně náročné, protože potřebujete pro plynulé hraní podle vývojářů Intel Core i7-3770, grafickou kartu GeForce GTX 1060 3 GB. A k tomu skoro padesát gigabitů volného místa na disku. Obětujete to nebo ne? Fanoušci nesmrtelné série s Milou Jovovich mají už jasno, že?

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.