Tahle herní série je opravdu o strachu! Zombie jsou všude kolem a jedinou šancí na cestě ke spáse je půvabná Mila Jovovich. Na co se připravit? Grafika vám dech nevezme a konec se podle některých nepovedl, ale na druhou stranu, pokud si chcete přihnat infarkt a trochu potrápit mozkové závity, lepší hru byste asi jen těžko hledali. Co dalšího se ještě dá očekávat od sedmého dílu populárních Resident Evil?

Video trailer gameplay: Hra Resident Evil 7 Biohazard

Sedmička je opravdovým hororem

Pokud jste si stěžovali, že pátý a šestý díl série nemají tolik prvků hororu, sedmička váš dojem značně vylepší. Příběh začne v Louisianě a ústřední postavou bude jistý Ethan Winters, hledající svou ženu Miu. Je ještě živá? Těžko říct, úřady ji za mrtvou prohlašují už dávno, ale Mia se nedávno sama od sebe ozvala a Ethanovi to pochopitelně vůbec nedá spát. Tu čest budete mít i s věru podivnou rodinkou Bakerových. Vzpomenete si na jedničku? Nepřímo ano, ale tohle je trochu jiné…

Vaším základním nepřítelem bude cosi, čemu se říká Molded. Ale je pravda, že tihle nebudou zvláštním nepřítelem pro zkušené hráče série, jako je právě Resident Evil. V tom hra bude možná lehce nudit, ale při interakcích s Bakerovými si vše vynahradíte. V hlavní roli je civilista, žádný voják nebo člen speciálních oddílů. Ale střílet umí, o to se rozhodně neobávejte! A když nebude střílet, využije třeba základní verzi plamenometu, motorovku či sekerku, která je v nouzi také dobrá. A aby byl zdravý, dopřeje si trochu bylinek, protože syntetická léčiva jsou nevhodná.
Resident Evil je tu s námi už více než dvě dekády. Atmosféra, že by se dala až krájet? Jistě, ale zapotíte se i u hlavolamů, sběru klíčů a dalších věcí, které potrápí šedou kůru mozkovou.

Pokud se budete chtít podívat na vzdálenou minulost, jsou tu VHS. Každý si je pamatuje z dětství, ale neví, jak už vypadaly, že? Přehrajte si je díky Resident Evil 7 Biohazard a ochutnejte dávnověk moderních technologií! Alespoň zjistíte, co se ve hře stalo. Kdo ale chce opravdový zážitek, zkusí si hru na PlayStation VR, dopřeje si tedy pořádnou porci realistického hraní. Budete se pak možná bát v noci zhasnout. Od jedničky, která šla do oběhu v roce 1996, ušla tato vzácná série pořádný kus cesty…

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.