Klasický survival horor, na který se těší malí i velcí. Resident Evil je značka, kterou si díky pomněnkovým očím jinak velmi kruté Mily Jovovich zapamatoval snad každý. Novinka, která navazuje po uběhnutí pár let na Resident Evil 7: Biohazard a bude již osmým počinem Capcomu mezi rozzuřenými armádami zombie, nese pojmenování Resident Evil Village. Vyjít má v květnu 2021 a jistě se máme na co těšit. Multiplayer až pro šest hráčů ze third person pohledu, bude také vyprávět příběh Ethana, Chrise nebo dalších. A podíváme se do Rumunska, v single playeru si užijete i first person akci, jak jste zvyklí…

Video trailer gameplay: Hra Resident Evil Village

Ethan Winters jako titulní role hry

Malá vesnička kdesi v Rumunsku, další pokračování, tentokrát s pořadovým číslem osm. Pamatujete si ještě na začátky ve druhé polovině devadesátých let? Opět na vás čekají zbraně, ve kterých přímo povážlivě docházejí náboje, ale také zombie a další nepřátelé, co vás nejspíše nebudou chtít nikam dále pustit. Ani vteřinu v bezpečí, přesně to je heslo Resident Evil Village, snad jen škoda, že se zřejmě nedočkáme české podoby hry. I když, kdo ví? Třeba se pár nadšenců spojí a vytvoří něco, nač budeme pyšní.

Magické prostředí rumunských hor, sníh a prázdné okolí, to vše na vás čeká! Když si to sečteme, jde o atmosféru, co by se dala krájet, že? Přímo z ní vyzařuje úzkost a zmar, ale nebojte, možná finále dopadne dobře. Starobylá tvrz a malá vesnička, na první pohled to vypadá jako historická exkurze, ale brzy bude Ethan hledat dcerku, o které už dlouho nic neví a jímá ho hrůza při každém pomyšlení, co se s ním jen mohlo stát. Vesnice je poměrně velká, nečekejte žádné garsonky, ale spíš rozmanitější svět než v sedmičce, což ostatně i vývojáři dlouho slibovali.

Čekají na vás nepříjemná překvapení

Ghúl nebo čarodějka, která vykládá karty už na první pohled a hádá z ruky? Jasně, tady bude možné všechno a čekají na vás i kdejací velmi nevábní srstnatci. Morimasa Sato z pozice režiséra samozřejmě myslí i na schovávání se, příležitostí bude dost, hlavně když vám dojdou patrony. Na giganta s kladivem v prackách jich spotřebujete poměrně dost, ale o tom jistě jako fanoušek série Resident Evil dobře víte. Naprosto neznámé území, ale touha po záchraně dcery je pochopitelně mnohem silnější než nějaká bázeň. Ethan Winters, kterého už jistě dobře znáte ze sedmého dílu, si určitě s nástrahami osudu dobře poradí. A když bude něco potřebovat, žije tu také tlustý obchodník, se kterým budete mít jistě nejednu interakci. Grafika vám určitě doslova vezme dech, protože je zase pěkně propracovaná. Čekají vás i mnohé hádanky, logické věci, takže nebudete jen a jen pálit a střílet.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.