Pokud máte rádi science fiction tématiku a hry od Housemarque, jako například Dead Nation, Nex Machina nebo Matterfall dobře znáte, je pak Returnal jasná volba. Finové připravili vesmírnou akci speciálně pro pátou generaci Playstationu a dá se očekávat hodně převratných novinek. O tom, že poteče krev či cokoliv, co naplňuje tělo stvoření napříč galaxiemi, nelze pochybovat. Selene je hrdinkou této hry a bude chtít ve tvrdých podmínkách přežít co nejdéle – a nedat život zadarmo, i když se scénář pořád opakuje jako u bájného Prométhea.

Video trailer gameplay: Hra Returnal

Střílečka nebo psychologický horor?

O tom, o jaký žánr v Returnalu vlastně jde, bychom mohli dlouho debatovat a jasno bude, až Sony Interactive Entertainment pošlou Returnal opravdu do boje, což se předpokládá v březnu 2021. Third person střílečka s prvky sci-fi, ale také psychologický horor, přesně takováto označení si hra zasluhuje podle toho, co zatím víme. Selene uvízla v časové smyčce a po každém skonu je znovuzrozena, takže se její situace takřka nepřetržitě mění. Má skvělé zbraně a oblek, který by jí mohl závidět i obávaný Demolition Man, ale jen tohle ve vesmíru nestačí – hra by totiž měla pořádně prověřit strategické uvažování těch, kdo třímají v ruce supermoderní konzoli. Nejde samozřejmě ani v nejmenším jen o „bezduchou“ střílečku.

Vývojáři z Helsinek mají čtvrtstoletí zkušeností a Returnal bude jistě zajímavým počinem. Poběží na Unreal Engine 4, nabídne nepochybně pestrý svět na planetě, která umí být jedině nelítostná a krutá. Zvládnete projít časovou smyčkou a vrátit vše do normálu? Modrooká hrdinka je sice půvabná, ale proto jí monstra všeho druhu šetřit nebudou a munice bude nepochybně zapotřebí v množství větším než velkém. V oblacích a daleko od matičky Země se na krásu nehraje, jsou naopak nutné nabité kolty. Selene čeká velké dobrodružství a nové začátky, nebude nouze o nevšední překvapení a místa, na která byste se nevydali ani za miliardu lir. Budete si připadat jako vesmírná Alenka v říši divů, to zcela jistě!

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.