Další z her, která si vzala za své přiblížit rychlost, napětí, vzrušení a souboje zkušených řidičů. Co na vás čeká v Ride 4? Především jedna velká motorka, s níž se pustíte do vyhrávání náročných závodů. Vývojáři z Milestone nabídnou poměrně pestrou škálu různých kubatur, okruhů a značek, v editoru si můžete také hodně věcí poupravit k obrazu svému. Multiplayer vás však nejspíše nenadchne a na své si nepřijdou ani fanoušci nevšední atmosféry. Zvuková stránka Ride 4 není příliš silná. To však vůbec nevadí, protože plusových znamének najdeme rozhodně více…

Video trailer gameplay: Hra Ride 4

První hru vydali Milestone v roce 2015

Poprvé se Ride jako motocyklová závodní hra vydala mezi evropské fanoušky 27. března 2015, přičemž ti zámořští museli počkat až do října. Dvojka následovala v dalším roce a obsahovala už patnáct různých kategorií a na dvě stovky motorek. Trojka opět rozšířila možnosti jezdců, přinesla 230 motocyklů – včetně těch opravdu retro – protože vrátit v čase jste se mohli až do roku 1966 a k dispozici bylo na třicet tratí. V čem je potom atraktivní Ride 4, která byla ohlášená 4. prosince 2019 a vydána byla o necelý rok později?

Dynamické počasí a určitě nejen to – protože čtvrtý díl byl nominován na nejlepší italskou hru a velmi dobře se tato série dlouhodobě prodává ve Velké Británii na Playstationech. Češtiny se sice nedočkáme, ale k mání je deset podporovaných jazyků a dokoupit si můžete i různé DLC, která jsou určená pro milovníky evropských nebo japonských motorek a též fanoušky proslulého okruhu ve Valencii. Prší nebo je naopak slunečno? Jen ten, kdo dokáže závodit za každého počasí a ví, jak správně načasovat zastávku v boxech, si zasluhuje titul šampiona Ride 4.

Kombinéza, helma, motorka, všechno si vylaďte podle svých představ. Irvin Zonca jako šéf designérů odvedl dobrou práci, Metacritic si nicméně hru cení na 66 bodů ze 100 a příliš odlišně nevidí situaci ani GamesMaster nebo IGN. V základu na vás čeká 176 motorek, včetně značek jako Yamaha nebo Honda a v různorodých DLC se připravuje dalších více než osmdesát zajímavých modelů. Pro milovníky rychlých kol určitě skvělá zpráva, že?

Fyzika je na velmi dobré úrovni

Nic není samozřejmost, a to ani se superrychlým strojem. Neadekvátní nájezd do zatáček může znamenat pád, fyzika je dobře vybalancovaná a motorka vás nebude vždycky stoprocentně poslouchat, jak byste si přáli – nakonec podobně jako ve skutečnosti. Grafika oproti trojce značně pokročila a připravený závod znamená maximálně dvanáct závodníků na okruhu. Je to málo nebo dost? Pokud byste totiž chtěli více, vyžadovány by byly velké hardwarové nároky, které každý stroj tak snadno nesplní. Milestone se proto rozhodli zpřístupnit hraní i těm, kdo nemají zrovna giganta s Intel i7.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.