Hra Persona 5 Strikers – zachraňte se svým hrdinou svět

Hra Persona 5 Strikers - zachraňte se svým hrdinou svět

Pořádná akce, kde si zahrajete s pár hrdiny na to, že budete zachraňovat svět. Takových her je na světě spoustu, že? Omega Force a P-Studio se podařilo vstoupit do řeky, kterou zná už spoustu dalších vývojářů. V Japonsku byla hra vydána na Nintendu a PS4 už v únoru 2020, o rok později se dočkal i zbytek světa fandící konzolím nebo klasickému PC hraní. V dubnu už bylo prodáno na milion kopií, takže vydavatel Sega si určitě mnul ruce. Dílo Mumona Usudy a Daisuke Kanedy vás provede několika japonskými sídly. Pojďme ale pěkně od začátku…

Video trailer gameplay: Hra Persona 5 Strikers

Animovaná podívaná začíná v Tokiu

Podíváte se do různých destinací, ale počátek putování v Persona 5 Strikers (v japonském prostředí je to Persona 5 Scramble) je v hlavním městě dnešního Japonska. Vyberte si mezi japonštinou a klasickou angličtinou, pokud jde o zvuk ve hře (podporovaných jazyků je celkem osmička a sází se hodně na asijské prostředí), hra se přizpůsobí nejen konzolím, ale i klávesnici a myši bez pocitu, že snad o něco přicházíte.

Zhruba půl roku po konci původní páté Persony se znovu uvidíte s Jokerem a skupinou, která si dala za cíl páchat dobro – i když, pravda, děje se tak poněkud nestandardními prostředky. Škoda, že se s češtinou nepočítá, ale hra lpí hlavně na domácím trhu a malá zemička v srdci Evropy žel není její cílová skupina. Doprovodem Jokera je kočka, která mluví lidskou řečí a jmenuje se Morgana. Jak přiléhavé, že? Skupina 4 osob, z nichž Joker je jen jedna, o to širší budou možnosti zábavy v Persona 5 Strikers. Prohrajete, ztratíte život? Ne, nevadí, vrátíte se na poslední stanoviště, resp. Checkpoint. S dalšími protagonisty příběhu se nestanete „kamarády“, jako tomu bylo v předchozích dílech, sociální věci se Strikers docela neladí. Útočit lze i zdálky, pokud si nepřítele vyhlédnete.

Chci hrát hru Persona 5 Strikers

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.