Project Athia – když magie a technologie ožívají

Project Athia - když magie a technologie ožívají

Nádherná grafika, ale také sympatická hrdinka, která se letos poprvé objeví na PlayStationu 5 a později by měla následovat i verze pro Xbox nebo PC hráče. Poprvé jsme se o hře Project Athia dozvěděli v létě 2020 a od té doby netrpělivě čekáme, jaké zajímavé zprávy budou následovat. A že rozhodně je na co se těšit! Luminous Productions je ve světě herních studií tolik nový, jako je na českém bankovním trhu třeba značka Fio. To mu ale samozřejmě nebrání v úspěších, protože se podílelo například na Final Fantasy XV. A co dál? Hlavní hrdinkou je mladá dívka, kterou čeká hodně překvapení a zajímavých událostí, to jen tak na úvod…

Video trailer gameplay: Hra Project Athia

O hře už něco málo tušíme tři roky

V roce 2018 se poprvé začal psát příběh projektu Athia, neboť unikají drobné střípky budoucího dění. A o rok později se dozvíme, že cílem veškerého snažení je hra, která by se mohla podobat třeba oblíbenému titulu Dragon Quest. Mělo by také jít o klasický open world, v němž bude limitem hráče snad jen vlastní fantazie.

V rámci dosud vydaných screenshotů ze hry můžeme také obdivovat krásnou přírodu, která na nás čeká a nechybí také malý vhled do světa plného magie. Spoustu vlků a krkolomné pohybování se napříč balvany a skalami, přesně to uvidíme ve videu, který už Luminous Productions pustili do světa jako první bonbónek. Trochu si také zastřílíte z luku, ale to musí hrdinka žijící v přírodě určitě umět, takže žádné překvapení. Akční RPG, tedy pravděpodobně – pokud už chceme hře jako je Project Athia dávat škatulku, když o ní, alespoň zatím, nevíme ještě úplně všechno. Například ani to, jestli se dočkáme české lokalizace, ale jako u podobných titulů nelze nic předjímat s jistotou – tedy pravděpodobnější je, že se nic takového ani neplánuje. Je však jisté, že po grafické stránce na nás čeká opravdový skvost.

Chci hrát hru Project Athia

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.