Hra Hunting Simulator 2 – lovte divokou zvěř na nehostinné pláni

Hra Hunting Simulator 2 - lovte divokou zvěř na nehostinné pláni

Znovu a lépe, i tak by se dalo ve zkratce vyjádřit, proč se pustili vývojáři z Neopica do dalšího dílu série, kde se stanete lovcem divoké zvěře na nehostinné pláni s puškou v ruce. S loveckým psem po boku budete mít před sebou hned třiatřicet druhů zvířat. Důmyslnost, ale také využití momentu překvapení, to je pro lovce zcela klíčové. Spolehnout se mohou jen sami na sebe, takže si musí pečlivě připravit každý detail. Čeština sice chybí, ale zbraňový arzenál je podstatně pestřejší a čítá hned 160 různých kousků.

Pokud jste si vždycky přáli vypálit z Winchesterovky, máte tu možnost alespoň v kyberprostoru.

Video trailer gameplay: Hra Hunting Simulator 2

Otevřený svět šesti čtverečních mil

K dispozici je nejen Colorado, ale také lesy východní Evropy, mezi výčtem destinací nechybí ani české luhy a háje. Podívejte se proto do zeleně, ale také do hor a projděte si svět, jenž má rozlohu hned šesti čtverečních mil. Co je oproti prvnímu dílu jiné? Čeká na vás třeba puma americká, vodní ptáci nebo zajíc. A jak je to vlastně s tím psem? Lovecký parťák je tu pro vás, podrbání za ouškem je pro něj výsadou a bude věrně provázet při lovu třeba po celý den. A protože je jen z pixelů, drahé krmivo lze tentokrát nechat stranou. Stopujte, přineste si pomůcky, a hlavně se spoléhejte na jeho proslulé čtyři packy.

Bígl, jehož stopování je prostě na jedničku, labrador, který se nebojí zasahovat ani ve vodě nebo Pointer jako třetí z psích variant. Kterou z možností si vyberete jako štěkajícího společníka? Umí povely, alespoň ty základní, je cvičený a neudělá chybu. Prostě lovecký parťák, lepšího jste si ani nemohli přát. Trofeje už čekají a značky jako Browning, Kryptek nebo Bushnell nesmíte nechat ani na moment zahálet. Krátký tutoriál na začátek a můžete se dát na lov! Ale pozor, pejsek je háklivý na občasné chválení, motivuje ho to k další práci, tak nezapomínejte, že právě toto je velmi důležité!

Čekání a zase jenom čekání?

Někdy potrvá, než přijde kořist. Zvířata se slušně orientují ve svém přirozeném prostředí, výborně vidí, a ještě lépe cítí. Jednoduše žijí tak, jak je sama příroda vybavila. Nevyhnete se ale občasným bugům, skrze něž nelze dát hře Hunting Simulator 2 zrovna absolutorium v hodnocení. Bohužel, chování zvířat je někdy zvláštní, ale víc zjistíte, když si tento titul sami vyzkoušíte v praxi.

Peníze vládnou světu a jinak tomu nebude ani v této hře. Abyste si pořídili licenci a mohli střílet jeleny nebo medvědy, musíte hodně zaplatit a totéž platí o zbraních. Bohužel neexistuje nic jako zpětný výkup, připravte se proto, že byste si měli koupit zbraň, co vám bude vyhovovat a nehrát si na středověk jenom s kuší v ruce. Výdělek je jednoduchý, prodáte úlovky a bude na chleba, tedy spíš na nové vybavení.

Hlavně dejte pozor na pokuty

Etika lovu je samozřejmost, takže pokud si budete libovat v něčem, co do přírody nepatří a mezi lovci se nenosí, čekají vás samozřejmě jisté finanční sankce. Zabít březí samici a další podobné věci, to se jednoduše nedělá a hra nepočítá s tím, že by „vás nikdo neviděl“. Riziko, do kterého jdete, vám hra napoví sama – a pak už je jen na rozhodnutí každého lovce, jestli se bude chtít vystavit opravdu mastné pokutě.

Někdy budete bloudit dlouhé minuty a nenajdete žádný zajímavý úlovek, podobně jako lovci, kteří jsou dnešní profesionálové. Nevadí, trpělivost růže přináší, jak praví starý slogan, musíte se trošku obrnit trpělivostí a zvládnout vše s grácií. Luk nebo kuše, vábnička do batohu a také puška nebo brokovnice, co si jen budete přát. Nezapomínejte, na vzdálenosti tady rozhodně záleží!

Chci hrát hru Hunting Simulator 2

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.