Hra The Need for Speed (1994) – první díl ověnčené série NFS

Hra The Need for Speed (1994) - první díl této ověnčené série

Pamatujete si ještě na první díl této ověnčené série? Jasně, NFS je pojem, co se prostě nezapomíná. Jistě nikoho nepřekvapí, že je tu s námi hodně dlouho, vyšel totiž už v srpnu. Další klasika z dílny Electronic Arts, se kterou si fanoušci nevídaně rychlých motorů užijí hodiny a hodiny zábavy, dalo by se říci velmi zjednodušeně. Ale v jádru jde o víc, závodění mají hráči prostě v krvi, nemohou nikdy přestat – jen být zase o něco rychlejší a překonávat rekordy, to je to, oč zde kráčí!

Video trailer gameplay: Hra The Need for Speed (1994)

Začíná noc a v ulicích se hemží auta

Hra se zjevila jako meteor v roce 1994 a na své druhé pokračování čekala dlouhá tři léta, později se též dočkala dechberoucí filmové adaptace. 3DO nebo MS-DOS, co byste si dnes vybrali? K mání pak byla i verze pro PlayStation, hráči se dočkali ale až v březnu 1996. Electronic Arts, kteří mají na svědomí i NHL nebo FIFU této doby, přinesli radost a realismus v rámci možností doby i milovníkům motorismu. Tři tratě, možnost jízdy proti počítači nebo jen tak, o samotě se rozjet do dáli bez rivality a závodění.

Pokud vás dohnalo policejní auto, byli jste zatčeni, jak prosté – cílem je ujet všem, kdo jsou daleko vepředu a nechat je ještě o něco dál za sebou, žádné limity, žádné slitování! Multiplayer? Ano, dva hráči, kteří se připojí do společné hry přes modem aneb jako za starých časů. K dispozici jsou i další moderní vymoženosti, Need For Speed 1 připravil pro fajnšmekry například několik různých pohledů kamery. Uložit si závod a znovu se na něj podívat? Žádný problém…

Spolupráce s prestižním automobilovým magazínem

Díky tomu, že Electronic Arts řešili důležité věci s magazínem Road and Track, dočkala se hra pořádné porce realismu, snad jako žádná jiná hra v dřívějších etapách vývoje klasického PC i konzolového hraní. V britské herní hitparádě obsadila jednička NFS svého času páté místo, což je velmi dobrý výsledek i přes poměrně nízkou konkurenci na trhu v polovině devadesátek. GameSpot dal hře 8,3/10, magazín PC Power zase nadělil štědrých 95 %. Pravdou je, že k mání byla osmička aut, stejně jako osmička tratí. Kdo si chtěl projet Mazdu, Ferrari, Lamborghini nebo Chevrolet a Dodge, měl tu možnost už v roce 1996 na obou tehdy mimořádně populárních konzolích, tedy Sega Saturn a Sony PlayStation. Pamatujete si také?

Chci hrát hru The Need for Speed (1994)

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.