Hra Hidden & Dangerous – zažijte tvrdé souboje druhé světové války

Hra Hidden & Dangerous - zažijte tvrdé souboje druhé světové války

Tvrdé souboje s Němci za druhé světové války, sabotáž v nepřátelském týlu, zdánlivě nesplnitelná mise, která bude vázat jednotky nepřítele. Hidden & Dangerous jsou už klasika, jíž přinesli světu slovutní Illusion Softworks. Hra byla vydána v roce 1999 a dočkala se velmi nevšedních pokračování, na které hráčská obec někdy až nostalgicky vzpomíná. Grafika vám už dech nevyrazí, ale obtížnost a celková hratelnost je na takové úrovni, že milému retro víkendu po letech tedy rozhodně nic nebrání.

Video trailer gameplay: Hra Hidden & Dangerous

Akce a strategie v jednom balení

K hraní prvního dílu postačí 64 MB RAM, 3D karta, a grafická karta s 8 MB VRAM. Prehistorie herního světa, to jistě ano. Snad právě proto má hraní Hidden & Dangerous takový náboj! Budete se plížit tiše nebo se vrhnete rovnou do ostré akce? Special Air Service aneb SAS je tu pro vás, k mání jsou čtyři hoši s nabitými kvéry, kterým není cizí žádná mise. Odstřelovačka, bazuka, různé druhy samopalů. Samozřejmě si můžete vzít britskou nebo americkou klasiku či odebrat pobitým Němcům jejich vybavení, to už je volitelná záležitost. Nevšední příběh, při kterém procestujete celý svět a užijete si navíc i další pokračování, je připraven. Stačí jen spustit hru, ideálně pak s plně nabitou zbraní.

Různé atributy, odlišná specializace. Některý z vojáků je dobrým lékařem, jiný zase exceluje jako odstřelovač, třetí bude mít vynikající výdrž a unese další kila bagáže navíc oproti kolegům, protože víc posiloval nebo je od přírody silnější. Buď, jak buď, Hidden & Dangerous je počítačovou hrou, která pronikla hluboko do tématiky druhé světové války a odnesla si odtud vavříny vítězství. Zbývá jen vzdát jí hold, protože takových titulů mnoho není. Taková česká Call of Duty, dalo by se říci, že? Čeká na vás několik misí v Polsku, na jihu Řecka nebo v belgickém městečku Bastogne. Je jen na vás, jakým směrem se vydáte!

Sabotáže, ničení, záchrana rukojmích

Původní Hidden & Dangerous se příliš neliší od druhého dílu zejména v tom, že nabízí pestrou směsici misí, ve kterých se jistě nebudete nudit. Záchrana vězňů, zničení skladu, sabotáž nějakého místa, to vše na vás čeká v různorodých destinacích. Milion prodaných kopií dovršila první hra v roce 2007, a to i díky oblibě ve Velké Británii, byť samozřejmě čeští hráči k výslednému číslu také nemálo přispěli. Itálie, Jugoslávie nebo Norsko? Přesně tam jste se vydali v různorodých misích, kde nebyla nouze o zvraty nebo interakci s tanky, která si žádala důmyslný přístup – a měla řešení nejen v pancéřové pěsti.

Osud druhé světové války sice nezáleží jen na vás a vaší skupině, ale třeba právě ukradením Enigmy v pokračování této hry můžete hodně zvrátit koloběh dějin. Special Air Service splní mise jako ukradení ponorky opravdu hravě, jen jim dát příležitost! A nezapomeňte si vybrat čtveřici, která bude mít ty nejlepší předpoklady.

Chci hrát hru Hidden & Dangerous

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.