Hra Aquanox Deep Descent – střílečka zpod hladiny

Aquanox Deep Descent - střílečka zpod hladiny

Střílečka, jejíž děj se odehrává pod mořskou hladinou. Jasně, i takové téma se mezi moderními hrami najde, Aquanox Deep Descent je hodně originální už jen svým námětem, ale možná, že vás příjemně překvapí i jinak. First person akce má klasický příběh, země je v troskách a populace žije pod vodou, protože jinak to zkrátka v danou chvíli ani nejde. Proč myslíte? Jasně, jaderná válka, radioaktivní spad a tak podobně, víc asi nemá cenu rozpitvávat, neb snad každá postapokalyptická hra cílí podobným směrem. A rozhodně ne někde u hladiny, ale spíš poněkud hlouběji, lidstvo se musí vzdálit nebezpečí.

Video trailer gameplay: Hra Aquanox Deep Descent

Posádka věrná a oddaná, připravte se

Vzdálená budoucnost, ponorka, Kaelan, jenž přežil zmrazený hluboko pod hladinou. Hned poté, co vstanete ze zmrzlých, se vám ozve první muž na ponorce a rázem jste uprostřed bojiště, kde není nouze o torpéda a drony, pevné štíty nebo různorodý materiál. Co třeba hodit minu na plavidlo, které vás pronásleduje, není to nakonec dobrá zábava? A díky červí díře se budete moci dostat na druhý konec vodního vesmíru, stačí jen chtít…

Misí je k mání celá řada, snad jen škoda, že nejsou až tak pestré, jako je celkový potenciál Aquanox série. Digital Arrow a Nordic Games ale připravili možnost upravit si všechno podle svého, kromě PvP módu v multiplayeru je k mání i Explore, tedy objevování všemožných zákoutí velkého oceánu, co jen fantazie hráče ráčí! Mimochodem, po dvaceti letech docela dobrý počin, že? Série Aquanox totiž pamatuje hodně, první díl byl vydán Massive Development ještě v listopadu 2001.

Atmosféra zní opravdu velmi zajímavě

Atraktivní svět, atmosféra, co by se dala krájet, příběh, co ničím nepřekvapí ani neurazí. Snad jen ty postavy jsou bez šťávy, ale jinak se Aquanoxu mnoho vytknout nedá. Elegance a grafika se snoubí v jednom, příjemná chvilka pro oko je jasná věc. Česky si nezahrajeme, podporovaných jazyků je zde ale jedenáct a pozor – titul je určen dvanáctiletým a starším hráčům.

Chci hrát hru Aquanox Deep Descent

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.