Hra Anno 2205 – nahlédněte do vzdálené budoucnosti

Anno 2205 - nahlédněte do vzdálené budoucnosti

Od Ubisoftu je tohle už klasika, a pokud vás někdy bavila klasická budovatelská strategie a simulace starostování se všemi povinnostmi, které k tomu patří, je hra jako Anno naprostý ideál. Teď už si jen vybrat letopočet, protože je to právě Anno 2205, kde se podíváte do žhavé a vzdálené budoucnosti. Hra vyšla na podzim 2015 a vývojáři z Blue Byte určitě odvedli zajímavou práci. Necháte se inspirovat, a to v momentě, kdy už jakákoliv možná budoucí ekologická krize je tatam a lidstvo si užívá skvělou realitu? Kolonizujte vesmír a budujte města uprostřed kráterů, protože i to je v téhle futuristické hře dost dobře možné!

Video trailer gameplay: Hra Anno 2205

Na Měsíci se tuze dobře žije

Nejen Země, ale i Měsíc na vás čeká – díky session mode můžete spravovat ve hře Anno 2205 město na rodné planetě i tam, kam se naposledy reálně podívali členové americké mise Apollo. Nebo to zkusíte v arktických podmínkách, abyste si ověřili své reálné manažerské dovednosti tam, kam se málokdo rád vydá?
Čísla, čísla a zase jen čísla, i o tom je bezesporu Anno 2205, protože z pozitivních statistik se též dá vystavět spokojenost obyvatelstva. S kvalitní infrastrukturou přilákáte i lidi z vyšších společenských tříd, ale jejich náročnost může pro někoho sahat až ke hvězdám. Ale nebojte, stavění je hodně zábavné a když jim ve všem vyhovíte, budete potom sladce odměněni v podobě odpovídajícího hospodářského růstu, jenž dozajista není vůbec k zahození. Nebourejte, ale jednoduše přesouvejte jinam, moderní technologie 23. století nejsou o hromadách suti, ale dovedou být skoro jako ono pověstné LEGO. Úkoly vypadají na první pohled jednoduše, ale poradíte si s výzvou, abyste přilákali do oblasti deset tisíc lidí nebo vydělali zlaťáky, ačkoliv se ekonomice zase tolik nedaří?

Válčit budete samozřejmě také

Anno 2205 je také o válečných konfliktech, i když pravda – půjde spíše o půtky vaší moci s teroristy a nejde o tradiční souboje velmocí, jak jsme zvyklí z minulých staletí. A obvykle povedete konflikt na moři, takže se připravte, mořská nemoc není vítaným doplňkem! Map je bohužel jen pár, což je asi jedinou nevýhodou hry, ale nad to se jistě při všech těch plusech dá povznést. Bohužel, skóre z Metacritic 72/100 hovoří za vše, je tu ještě porce nevyužitého potenciálu, který určitě řadu hráčů zamrzí, zvláště ty, kteří mají budovatelské strategie jako své pomyslné číslo jedna.

Chci hrát hru Anno 2205

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.