Hra Destiny – zvyšte naději na přežití celého lidstva

Hra Destiny - zvyšte naději na přežití celého lidstva

Klasická first person střílečka s prvky MMO, která se dočkala už i úspěšného pokračování. Destiny byla vydána v září 2014 a získala si po celém světě miliony fanoušků. Nakupte si munici u puškaře a nabijte si, protože tady bude třeba mít se na pozoru! Protože za Destiny stojí vývojáři legendární série Halo, je namístě zbystřit ještě víc. Ochraňte svět před zlem, lidstvo má totiž jen malou naději na přežití. Nebýt vás, limitně by se blížila nule. Přinesete světlou budoucnost?

Video trailer gameplay: Hra Destiny

Návštěva na okolních planetách se počítá

Doporučený věk akční hry jako Destiny je 16 let a více, hra požaduje, abyste byli po dobu hraní připojeni k internetu. Výhodou pak je, že si můžete užít zábavný multiplayer s přáteli. K dispozici jsou totiž jak módy PvE, kde si zahrajete proti počítači, tak i PvP, tedy Player-versus-Player. V Destiny se podíváme sedm století do budoucnosti, kdy lidé už kolonizují další planety sluneční soustavy, ale život na Zemi je prakticky nemožný – žít zde může jenom Cestovatel (The Traveler), kteří se skrývají za velkou zdí v posledním bezpečném městě planety.

Není jistě bez zajímavosti, že šlo o jednu z nejdražších her své doby. Bohužel ji podle mnoha recenzí sráží průměrný příběh a mise, ve kterých není příliš autorské invence. Pokud ale jde o grafickou stránku věci, ta se podle recenzentů povedla skutečně mimořádně a nelze jí takřka nic vytknout. Budete Titan, Hunter nebo Warlock? Račte si vybrat, tři povolání jsou k dispozici a zastřílíte si snad vždycky. Snad jen škoda, že zbraně jsou pro všechny stejné a nebudete tak na první pohled vidět, kdo zastupuje, jakou profesi. Pocit ze střelby je ale popisován jako skvělý zážitek, a pokud máte rádi střílečky, tuhle si rozhodně užijete!

Hrajte multiplayer, bude mnohem zábavnější

V partě je to větší legrace, přesně tohle je pravdou i při hraní Destiny. Snad jen škoda, že možnost vzájemné interakce není dostatečně rozpracována a bude hráče se zkušenostmi z mnoha jiných stříleček možná i frustrovat. Na závěr pak ještě dodejme, že Destiny běží jak na PlayStationech, tak Xboxech a stojí za nimi vývojářské studio Bungie, které má se světem hraní zkušenosti už od počátku devadesátých let.

Chci hrát hru Destiny

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.