Hra Battlefield 5 – probojujte se spletitou džunglí

Hra Battlefield 5 - probojujte se spletitou džunglí

Akční, napínavá, odehrávající se ve spletité formě zeleně nazvané džungle. Na pátý díl legendárního Battlefieldu si fajnšmekři moc rádi počkali a věděli proč. Vydán byl v září 2018 a DICE ve spolupráci s Criterion Software přinesli světu zase o něco víc herního potěšení. Sice nejde o maximum možného a nemějme proto velké oči, ale na druhou stranu, podobná porce zábavy léta chyběla a po špatně hodnocené betaverzi jsme dostali poněkud vyšší kvalitu.

Video trailer gameplay: Hra Battlefield 5

Týmová hra aneb jinak si ani neškrtnete

Klasickou M2 Carbine do ruky a taktické myšlení pro kooperaci v týmu k tomu – a stanete se brzy pánem mapy! Bohužel, jak praví klasik, map by mohlo být určitě více a o módy, které zabaví na dlouhé hodiny, je zde také trochu nouze. Na stranu druhou, příslib do budoucna o rozšíření těchto dvou položek zní hodně slibně a naláká určitě k nákupu hry. A s jakým letopočtem v něm vlastně začneme? Pro úplnost si ještě sdělme, že hra je určená pro fanoušky žánru od šestnácti let, neboť obsahuje jisté prvky násilí.

Rok 1938 a nástup nacistického Německa, které brzy převálcuje značnou část Evropy. Zahrajete si v Norsku, Francii i severní Africe a zavzpomínáte tak trochu i na legendu v podobě Hidden and Dangerous. Budete chtít válčit za spojence nebo Osu? Rozhodnutí je jen na vás, přitom je nasnadě výběr hned ze šesti různých herních režimů. Zastřílejte si na Iwo Jimě nebo někde na dálném severu, můžete si připadat jako partyzáni, užít si trochu skrývání a být nepřátelům velkou záhadou. Jak je to vlastně u Battlefield 5 s doporučenými požadavky? Počítač se určitě zapotí, bude po něm vyžadován procesor Intel Core i7 4790, grafická karta GeForce GTX 1060 6 GB a dobrých padesát gigabitů prostoru na pevném disku.

Mód Firestorm představuje zajímavou změnu

Připravte se na to, že okolní prostory budou v plamenech a mapa se bude zmenšovat. Přesně o tom je mód nazvaný přiléhavě Firestorm, díky němuž si pocvičíte nejen reflexy, ale i řadu dalších různých dovedností, o kterých jste ani netušili, že je v sobě máte. Battlefield je tu s námi od roku 2002 a dost možná ještě drahnou dobu bude, nemyslíte? Akční dílko od EA je totiž vlastně nesmrtelné.

Chci hrát hru Battlefield 5

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.