Hra Far Cry 6 – tentokrát se podíváme do Karibiku

Hra Far Cry 6 - tentokrát se podíváme do Karibiku

Máte rádi tuhle herní sérii? Nebylo by divu, po celém světě má miliony příznivců a pokaždé přinese nový a napínavý příběh. V čem bude zápletka tentokrát? Podíváme se do Yary, jakési karibské země, ve které vládne diktatura prezidenta Castilla. Ten vychovává svého budoucího dědice Diega a bojuje s partyzány vedenými Danim Rojasem. Ubisoft Toronto připravilo first person akci ve stylu klasických Far Cry, tentokrát s pořadovým číslem 6.

Video trailer gameplay: Hra Far Cry 6

Vy budete vůdcem partyzánských oddílů

A tím Rojasem se stanete vy sami, přesně takový příběh čeká hráče ve Far Cry 6, hře, jež vyjde nejen na platformách PlayStation 4 a 5, Xbox One a Xbox Series X/S, Stadii a Amazonu Luna, ale na své si přijdou i majitelé klasických PC s Windows. Omar Bouali a Ted Timmins připravili tentokrát Karibik jako na dlani, takže na co se připravit, než poprvé šestý díl legendární série nainstalujete a rozehrajete? Mimochodem, možná vám připadá, že mluvíme od začátku o Kubě – a jistě, nějaká podoba s Fidelem Castrem, Karibikem a jeho synem Fidelitem by se našla, že?

Dani Rojas nemusí být jen revolucionář, ale také revolucionářka. Pohlaví si vyberete na začátku hry, je to jen na vás. Postava, kterou budete ovládat, dostane přiděleného i domácího mazlíčka, jezevčíka Choriza. Ten sice nemůže chodit na zadní tlapky, ale má důmyslný vozíček. Povede se vám v lidech vzbudit oheň revoluce proti diktátorovi, který zrovna prochází nedobrým obdobím ekonomické krize? Esperanzu, hlavní město malého karibského ostrova, teď budete mít za úkol dostat na svou stranu. Zahrají si tu také hvězdy hereckého nebe – jako je Anthony Gonzalez a Giancarlo Esposito, známý z Perníkového táty. O hudbu k Far Cry 6 se pak postaral Pedro Bromfman.

Guerilla nebo diktátor, kdo zvítězí?

Ve hře Far Cry 6 jsou karty jasně rozdané, vyhrajete buď vy v roli vůdce lidu nebo diktátor Antón, zvaný někdy též El Presidente. Doporučené HW požadavky zní průměrně – Intel Core i7-4790, GeFotce GTX 970 4 GB a 8 GB RAM, to je takový průměrný herní notebook. Poté, co jsme se ve Far Cry 5 před pár lety podívali na náboženské fanatiky, kteří věří v Soudný den s otcem Josephem Seedem a ve čtyřce zavítali do Himalájí, tentokrát si vezmeme na paškál Karibik a jeho prosluněné, ale rozžhaveným olovem nabité reálie. Budou nás opravdu bavit? Vydání už se blíží, počítáme dny!

Chci hrát hru Far Cry 6

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.