Hra Kingdom Come: Deliverance – vratťe se do historie plné akce

Hra Kingdom Come Deliverance - vratťe se do historie plné akce

Her s medievální tématikou není nikdy dost, jak by jistě prohlásil každý fanoušek žánru. I proto je česká hra Kingdom Come: Deliverance, odehrávající se v období vlády Václava IV. nad českými zeměmi a v předvečer husitské revoluce, slibnou nadějí do budoucna. First person středověká akce s prvky RPG, kde se postavíte samotné lišce ryšavé v roli venkovského kováře, jemuž Zikmundova vojska vyplenila a spálila na prach rodnou vísku. A na zajímavý příběh je rázem zaděláno, že?

Video trailer gameplay: Hra Kingdom Come: Deliverance

Bez prostředků a bez jakékoliv budoucnosti

Zikmundovi však vyhlašuje soukromou válku Racek Kobyla, šlechtic, do jehož služeb se velmi rádi upíšete v touze napravit alespoň trochu bytostně nespravedlivý stav věcí. Rok 1403 nebyl pro obyvatele tehdejších Čech příliš veselý, ale přesto měl v sobě trochu romantiky. Stanete se rytířem, oblehnete hrad, budete svírat těžký meč v rukou a občas se podíváte i do kovárny. To je v kostce děj, jenž na vás čeká v Kingdom Come: Deliverance, hře vydané v únoru 2018, za níž stojí Warhorse Studios a producent Martin Klíma. Je k mání nejen pro PC hráče, ale i fanoušky konzolí jako je Xbox One nebo PlayStation 4.

Peníze vybrané přes Kickstarter znamenaly, že Warhorse mohli připravit hru podle svých představ, především proto, že výtěžek akce naznačil velký zájem o podobnou tématiku z pohledu hráčů, neboť herní náklady byly mnohem vyšší než vybraný milion liber, podle hodnověrných údajů šlo o více než desetinásobek této sumy.

Bez magie a draků, snaha o věrné podání historie

Naostřit si meč, vypáčit zámek, připravit jed a nepouštět do tohoto světa magii a draky, jak tomu bývá u jiných titulů z podobného prostředí. Šermovat a střílet z luku, toho si užijete ažaž. Můžete se stát pouhým vojínem, ale také hrát sami na sebe. Dabing v angličtině, franštině i němčině, české titulky a rozhraní, přesně takový je osud mnoha her, které programovala česká studia, žel, nedá se nic dělat. Jindřich, syn kováře, bude ale i tak sympatickým hrdinou, nebo snad ne? Stříbrná Skalice sice lehla popelem, ale tento mladík bude mít spoustu příležitostí k pomstě a budování vlastního zázemí někde jinde.

Pomalu se bude zdokonalovat, občas navštíví i pole a les, zadané úkoly lze vyřešit různými způsoby, se všemi klady a zápory k tomu patřícími. Souboje jsou poměrně těžké, ale na stranu druhou, o to více křepčit pak budete po vítězné šarvátce, když utržíte jen minimální šrámy. Můžete se dát i na dráhu lapky, stejně jako připravit obyvatelům Království českého příjemnější budoucnost tím, že se stanete vzorem pro jiné. Obě cesty jsou možné, stačí jen zapnout hru a dobře se bavit.

Doporučované nároky jsou poměrně vysoké

90 GB místa na disku, 16 GB RAM, grafická karta GeForce GTX 1060 a procesor Intel i7 3770 3,4 GHz. To je jen část požadavků, které vývojáři uvedli jako doporučené – takže i když ty minimální nebudou tak náročné, připravte se pak na hru s výrazně sníženými detaily, což by byla jistě věčná škoda. Zvláště, když už takovou herní pecku máme, protože její vývoj byl dlouhou dobu v nejistotě. Užijte si proto okolí řeky Sázavy ve středověkém podání, odpočiňte si od všedních starostí s hudbou Jana Valty a podívejte se za spoustou zajímavých dobrodružství.

Chci hrát hru Kingdom Come: Deliverance

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.