Hra Metal Gear Solid V – naučte se umění nejen vojenské sabotáže

Hra Metal Gear Solid V - naučte se umění nejen vojenské sabotáže

Začátky 3D, závěr druhého tisíciletí a Hideo Kodžima, průkopník herního žánru, který nabídl výrazně propracovanější příběh než dřívější hity. Metal Gear Solid vyšlo na PlayStationu už v roce 1998, aby o dvě sezony později potěšilo i PC hráče. V dnešní době již klasická stealth-akce z dílny Konami se dočkala několika pokračování, třeba herní svět z pátého dílu je až mimořádný a grafika hráče také potěšila.

Video trailer gameplay: Hra Metal Gear Solid V

Výpravný děj, nudit se nikdo nebude

Agent Solid Snake (jak trefné pojmenování, že?) se snaží ovlivnit světový vývoj správným směrem a nepoužívá při tom vždycky pistoli. Metal Gear Solid vás naučí umění nejen vojenské sabotáže na jedničku, že byste se snad – alespoň po stránce teorie – mohli hlásit neprodleně třeba k takovým SAS. Na začátku váš vždycky pečlivě instruuje Roy Campbell, velící důstojník, společně s Natašou Romaněnko, která doporučuje z arzenálu zbraní a Mei Ling, jenž se stará o radar během jednotlivých misí. Souboj s teroristy, co mají (nebo nemají?) možnost odpálit jadernou nálož kdesi nedaleko Aljašky, právě začíná…

Raketomet a granát nebo pomalé plížení nebo brutální uškrcení nepřítele během pár sekund? Častěji na vás čeká druhá varianta, užijete si ale samozřejmě nejen chladné, nýbrž i rychlopalné zbraně. Na začátku ale nemáte nic než schopnost plížit se jako kočka a pěsti, jimiž se můžete ohánět kolem sebe. Ne vždy je to ale ku prospěchu věci, někdy je vhodnější se nepozorovaně dostat na nějaké stanoviště, odkud se dočkáte dalších rozkazů ve vysílačce od velitele.

Zčásti střílečka a zčásti adventura, těžko soudit, sám pan Kojima tvrdí, že jde o taktickou špionážní akci, v čemž je asi obsaženo vše, co na vás čeká. Ne vždy jde o originální vraždu strážce, když jej šikovně obejdete, ulehčíte si práci. Takže ano, taktika hraje důležitou roli – nejde jen o bezduchou střílečku. Možná si vzpomenete i na jinou klasiku, Hitmana?

Chci hrát hru Metal Gear Solid V

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.