Hra Age of Empires I – kultovní budovatelská hra

Age of Empires I - kultovní budovatelská hra

Objevila se v roce 1997 a fanoušci si na ni vzpomenou nejen díky 2D a klasice, která znamená obrovskou porci nostalgie. Společnost Ensemble Studios zahájila velkou sérii, jež má za sebou miliony prodaných kopií. Dnes si můžete původní Age of Empires I zahrát i na Windows 10, podrobně remasterovaná verze připravuje online hraní až pro osm kamarádů. Přesně po dvaceti letech. Zkusíte to? Připraveno je až 4K rozlišení, které je dnes u herních titulů dosti populární. Stát se vládci impéria, to bude velká výzva.

Začněte s budováním v době kamenné

Kamenná nebo železná? Projdete si historii pěkně podle učebnic, vybírat lze z celkem dvanácti různých civilizací, přičemž se v DLC The Rise of Rome přidávají další čtyři. Za koho si například zahrajete? Chetité, Egypťané, Sumerové, Peršané nebo Japonci? Vyberte si, k mání je také Čína nebo klasika v podobě řeckých bojovníků. Nebo byste rádi vyzkoušeli třeba Féničany, hráče jedna na poli námořních bitev? Začínáte s bojovníkem, který má v ruce kyje a na konci už bude k dispozici klasický kompozitní luk nebo legionáři, pýcha antického světa, jimž se podařilo dobývat svět ve velkém! Ale pro gurmány tu máme i bojové slony nebo katafrakty, kteří nabídnou sílu skutečně ničivou – a nejde o žádný fantasy svět, ale historii tak, jak byla napsána.

Video trailer gameplay: Hra Age of Empires I

V zásadě je to jednoduché, střelnice, tržiště, vládní centrum, architektura, vše, co budete chtít pro vítězství. Kampaň se vám může protáhnout až na čtyřicet hodin a co víc, ve verzi „po dvaceti letech“ si můžete vytvořit i nějakou vlastní. Zatímco ve dvojce, která vyšla těsně před začátkem nového tisíciletí, si užijete závěr středověku a příchod raného novověku a Hernána Cortéze v mexických reáliích, jednička se zabývá antikou – a pokud možno, tou co nejvěrohodnější.

Chci hrát hru Age of Empires I

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.