Age of Empires I – kultovní budovatelská hra

Age of Empires I - kultovní budovatelská hra

Objevila se v roce 1997 a fanoušci si na ni vzpomenou nejen díky 2D a klasice, která znamená obrovskou porci nostalgie. Společnost Ensemble Studios zahájila velkou sérii, jež má za sebou miliony prodaných kopií. Dnes si můžete původní Age of Empires I zahrát i na Windows 10, podrobně remasterovaná verze připravuje online hraní až pro osm kamarádů. Přesně po dvaceti letech. Zkusíte to? Připraveno je až 4K rozlišení, které je dnes u herních titulů dosti populární. Stát se vládci impéria, to bude velká výzva.

Začněte s budováním v době kamenné

Kamenná nebo železná? Projdete si historii pěkně podle učebnic, vybírat lze z celkem dvanácti různých civilizací, přičemž se v DLC The Rise of Rome přidávají další čtyři. Za koho si například zahrajete? Chetité, Egypťané, Sumerové, Peršané nebo Japonci? Vyberte si, k mání je také Čína nebo klasika v podobě řeckých bojovníků. Nebo byste rádi vyzkoušeli třeba Féničany, hráče jedna na poli námořních bitev? Začínáte s bojovníkem, který má v ruce kyje a na konci už bude k dispozici klasický kompozitní luk nebo legionáři, pýcha antického světa, jimž se podařilo dobývat svět ve velkém! Ale pro gurmány tu máme i bojové slony nebo katafrakty, kteří nabídnou sílu skutečně ničivou – a nejde o žádný fantasy svět, ale historii tak, jak byla napsána.

Video trailer gameplay: Hra Age of Empires I

V zásadě je to jednoduché, střelnice, tržiště, vládní centrum, architektura, vše, co budete chtít pro vítězství. Kampaň se vám může protáhnout až na čtyřicet hodin a co víc, ve verzi „po dvaceti letech“ si můžete vytvořit i nějakou vlastní. Zatímco ve dvojce, která vyšla těsně před začátkem nového tisíciletí, si užijete závěr středověku a příchod raného novověku a Hernána Cortéze v mexických reáliích, jednička se zabývá antikou – a pokud možno, tou co nejvěrohodnější.

Chci hrát hru Age of Empires I

Filmy, knihy, hry

Aquanox Deep Descent

799 

Filmy, knihy, hry

Wolfenstein: Youngblood

199 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

Need for Speed Heat

649 

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.