Hra 7 Days to Die – přežijte v hororovém světě

7 Days to Die - přežijte v hororovém světě

Pokud se opravdu rádi bojíte, tak je tohle samozřejmostí. Hra vydaná před vánočními svátky roku 2013 pro PC hráče je střílečkou v kombinaci se survival hororem. Zombie, kam se jen podíváte, nedlouho poté, co proběhla třetí světová válka. Jaderný konflikt, jenž zničil poměrně velkou část života na planetě, kterou máme všichni rádi. Můžete hrát sami nebo až se třemi dalšími hráči, s nimiž se budete vzájemně elegantně doplňovat. Takže hurá do akce, že?

Svět, kde čeká tisíc a jedna možnost

Najděte si úkryt a potom se braňte zuby nehty, to je vlastně poměrně dosti jednoduchý scénář. A hlavně nezapomeňte na zásoby, protože je budete potřebovat – bez nich prostě nepřežijete ani jediný den! Jaderný spad proměnil lidi v zombie, takže na vás bude, abyste se nenechali zbytečně přečíslit. Vyrobit si oblečení, připravit vozidlo, se kterým rychle ujedete a mít po ruce zbraně, s nimiž se ubráníte zuřivcům někde tam venku. Budete se postupně zlepšovat, hra 7 Days to Die má i prvky klasického RPG.

Video trailer gameplay: Hra 7 Days to Die

Pokud jde o hodnocení, hra ve světle odborných recenzí bohužel prakticky propadla. Metacritic dali PS4 verzi 45 ze 100 a Xbox One ještě o deset bodů méně. Na Steamu má na druhou stranu hra tisíce pozitivních ohlasů a The Fun Pimps jako vývojáři udělali řadě hráčů radost. Co si z toho vybrat? Snad hru 7 Days to Die zkusit na vlastní kůži, zombie survival sandbox RPG určitě potěší všechny příznivce tohoto klasického žánru.

Čeština nicméně k dispozici není

Čtrnáct podporovaných jazyků, ale čeština mezi nimi chybí. Celkově se ale hra prodávala dobře, 10 milionů prodaných kopií hovoří za mnohé. Braňte si svou základnu, sbírejte itemy, kterých jsou k mání stovky a kombinujte je podle toho, jak je zrovna zapotřebí. Mimochodem, nečekají na vás bezduché zombie, co vypadají jedna jako druhá. Připraveno je padesát unikátních zombie profilů, každý z nich se do vás pustí trochu jiným způsobem. O zábavu tedy bude postaráno, nejde o žádnou bezduchou akci ve stylu najdi a znič.

Chci hrát hru 7 Days to Die

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.