Hra Command & Conquer: Red Alert 3 Uprising – prožijte příběh japonského impéria

Datadisk, jenž přinese pár dalších hratelných misí a nabídne kromě jiného příběh japonského impéria po smrti císaře a nástupu korunního prince Tatsu, jenž je na první pohled jen instalovanou americkou loutkou a souboj Sovětů se společností vyvíjející tajné technologie zvanou FutureTech, ohrožující samotnou existenci východní velmoci. A do toho všeho řádí Yuriko Omega, copatá holčička obdařená neskutečnou silou, jejíž příběh nabídne i mini-kampaň okrem těch tří hlavních. A čeština? Samozřejmě je plně k dispozici, žádný strach!

Video trailer gameplay: Hra Command & Conquer: Red Alert 3 Uprising

Kvarteto krátkých kampaní určitě pobaví

Je to datadisk, od Command & Conquer: Red Alert 3 – Uprising nečekejte totéž, co od plné hry. Potěší česká lokalizace a také čtveřice kampaní, kdy si zahrajete za Sověty, Američany, Japonce a Yuriko Omega, která začíná jako školačka ve výcviku a končí jako smrtící superzbraň s efektivitou, jakou v přírodě vidíme jen od kočkovité pumy. Misí je skutečně jen pár, zato jsou napěchované vtipem a nadsázkou, kdy se setkáme s legendárním Malcolmem McDowellem, jako prezidentem Evropské unie, modelkou Jodi Lyn O´Keefe jako ředitelkou FutureTechu nebo Ivana Miličevič jako Dasha, která vás provede kampaní pod rudým praporem. Nechybí ani další staří známí, velitelé Moskvin a Kenji, Giles nebo Vodnik.

Hra vyšla v březnu 2009 jako doplněk k původní hře a na čtvrtý díl dodnes marně čekáme, tak dělá fanouškům série Red Alert radost v poslední době aspoň to, že se podobně jako příznivci Age of Empires dočkají remasterované verze některých legendami opředených prehistorických dílů, což je jistě zajímavé téma na pěkných pár herních večerů. Čeká na vás i jedenáct nových jednotek, velmi efektivní jsou nejen kryo-legionáři, ale také sovětský Grinder, který likviduje vše, co mu stojí v cestě, ale také Archer Maidens na japonské straně – pozor, jsou až překvapivě efektivní lukostřelkyně, nepodceňovat! Jako by to byla skutečně až hunská jednotka, když si půjčíme přirovnání až z antické historie.

RTS strategie, co se stala legendou

Red Alert zná každý, kdo někdy fandil real-time strategiím, žánru, který je v dnešní době považován mnohými přímo za mrtvý, přinejmenším však ve stavu kómatu. Dnes už se hraje jinak a milovníci PC mají na výběr i proslulé konzole, takže RTS ustupuje do pozadí a RA nebo SC:BW už mají jen status legend – ovšem velice zasloužený, chtělo by se říci…
A pozor, je tu ještě výzva – Commander´s Challenge, která je prémiovým obsahem pro všechny příznivce RTS žánru od C&C. Padesát misí, v nichž vás provede již zmíněná ředitelka FutureTechu s uhrančivě modrýma očima, znamená hodiny kvalitní zábavy. Devět velitelů z různých koutů světa proti vám, není právě tohle zajímavý scénář pro dlouhé nedělní večery, kdy opravdu nemáte co dělat?

Chci hrát hru Command & Conquer: Red Alert 3 Uprising

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.