Hra Command & Conquer: Rivals – zavzpomínejte si na staré časy

Hra Command & Conquer Rivals - zavzpomínejte si na staré časy

Pokud jste někdy toužili po tom zahrát si legendární RTS na mobilním telefonu a ještě zdarma, sen se vám už splnil. V prosinci 2018 totiž EA Redwood Studios v kooperaci se slovutným vydavatelem Electronic Arts připravilo další díl série, jejíž pochodeň snad nikdy nevyhasne. Command & Conquer zná každý, kdo si na přelomu tisíciletí pořídil počítač a hrál pro zábavu různé hry, tomu jste prostě nemohli uniknout. Chcete zavzpomínat na staré časy, ve kterých Kane radil Stalinovi, a nakonec se chtěl ujmout sám jeho křesla? Tady budeme mít tu čest spíše s dějovou linkou Tiberium Wars.

Video trailer gameplay: Hra Command & Conquer: Rivals

Zahrajete si za GDI nebo NOD?

Na výběr jsou v Command & Conquer: Rivals, jak už název napovídá, pouhopouhé dvě znesvářené frakce, ochutnáte tedy mobilní RTS za GDI nebo bratrstvo NOD, jemuž šéfuje Kane. Poprvé jsme hru viděli v demoverzi na EA Play 2018 a jde o první počin od doby, kdy C&C vydalo Tiberium Alliances v roce 2012. Helikoptéry, roboti, tanky, ale také spoustu dalších možností a kombinace, ze kterých se až tají dech. Mobilní verze hry rozhodně není na škodu, fanoušci série si poprvé mají možnost zahrát skrze smartphone.

Po půl roce měla milion hráčů, takže má rozhodně před sebou dobrou budoucnost. C&C připravila i jiné veselosti, jako například remasterovanou verzi prvního Red Alertu, takže se do budoucna můžeme jistě těšit na občasné další bonbonky, i když je škoda, že RA nepokračovalo i čtvrtým dílem, který by si vzal opět na paškál zvesela aktuální dění v politice světa i Evropy.

Rivals je klasické free-to-play

Ať už budete hrát na Androidech nebo iOS, Electronic Arts vydali tuto očekávanou realtime strategii v rámci free-to-play, tedy zcela bezplatně. NOD se vám odemkne až po devátém levelu, takže své první herní krůčky si zkusíte za ty „hodnější“, tedy frakci zvanou klasiky GDI. Samozřejmě je jasné, že ve hře jsou přítomné mikrotransakce – zlato nebo drahokamy – první získáváte za pravidelnou herní aktivitu a vítězství v bitvách, druhé si kupujete za hotovost, pardon, spíš klasicky bezhotovostně, no, znáte to.

Čtyřiadvacet jednotek a čtveřice velitelů na frakci, takže si hezky vyberte, surovinou číslo jedna je zde tiberium, obávané a nenáviděné, přesto vlastně také životně důležité. Hodnocení na Google play dosahuje takřka 4 bodů z 5 možných, nicméně hráči si často stěžují na fakt, že bez mikrotransakcí nejde hra tak plynule a zábavně, zkrátka – budete tlačeni do toho, abyste si tu a tam přikoupili vylepšení za nějakých těch pár dolarů. Zvládnete to nebo se necítíte na free-to-play mód a počkáte si zase na dobu, kdy EA vydá nějaký nový titul? To je jen na vás!

Chci hrát hru Command & Conquer: Rivals

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.