Hra Crash Bandicoot 1 – oblíbená videohra z minulého tisíciletí

Crash Bandicoot 1 - oblíbená videohra z minulého tisíciletí

Videohra z dob prehistorických! Pokud pamatujete ještě PlayStation s pořadovým číslem jedna, pravděpodobně vám tehdy neušla hra od vydavatele Naughty Dog, která nesla poetický název Crash Bandicoot. Plošinovka s hratelností, za kterou by se nemusela stydět ani některý z mnohem pozdějších titulů, vyšla do světa v listopadu 1996. Nabídla samozřejmě jen single player, ale zato hodně až mimořádně výživný!

Vačnatec v cestě za svou láskou

Kdo je vlastně ten Crash Bandicoot, kolem nějž se točí děj celé hry? Vědci stvořený vačnatec (doslova bychom řekli vakojezevec – nezaměňovat s Bobbym Vakotreskem, který má rád zvířátka a žije v karavanu s přítelem uprostřed parku Brickleberry), který prošel úspěšnou mutací a nyní jde o nepřemožitelného bojovníka.

Video trailer gameplay: Hra Crash Bandicoot 1

Hra se odehrává v jihovýchodní části Austrálie na trojici ostrovů, které vlastní zlý a podlý doktor Noe Cortex. Doktorů tu bude víc a někteří vám budou chtít nepříjemně zkřížit cestu, ale nemusíte se bát. V cestě vás bude doprovázet favorizovaná samice Crashe Bandicoota Tawny, takže o motivaci bude postaráno.

Tahle hra byla na původním PlayStationu jednou z nejoblíbenějších. Milovali ji hlavně Japonci, kteří si neváhali nakoupit ani oblečky a kostýmy v duchu Crash Bandicoot. Hra přitom vůbec není v Asii doma, o to je úspěch cennější. Animace tak elegantní, jak jen v době herní prehistorie mohla být, prodala na sedm milionů kopií hry, a to nejen v japonském prostředí. Série samozřejmě prvním dílem neskončila a John Mancell měl pak ještě hodně práce. Legendami opředený Crash Bandicoot se dočkal pokračování i pro Xbox One, PlayStation 4 nebo další platformy – zkrátka a dobře, co si jen račte přát! Vždyť tento jezevec je po boku hráčů už čtvrtstoletí a dá se jistě říci, že hra ještě zdaleka nekončí.

Chci hrát hru Crash Bandicoot 1

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.